עדכון אסטרטגיה דיגיטלית בזמן משבר

המשבר הזה משנה לכולנו את החשיבה ואת צורת העבודה והוא נחת עלינו בלי הודעה מראש. אז איך ממשיכים מכאן?

הנה כמה הצעות שיכוונו אתכם

צעד #1

תקשורת עם לקוחות


עדכנו את המסרים שלכם מול הלקוחות. אתם צריכים לחשוב על התקשורת שלכם עם הלקוחות, עם העובדים שלכם ועם הלקוחות החדשים שלכם. 

הדרך לעדכן את התקשורת שלכם עם הלקוחות החדשים והקיימים שלכם היא כזו: 

ספרו לכם איך המוצר שלכם עוזר להם עכשיו. אולי שיניתם את התמחור שלכם - עדכנו אותם

האם החלתם מדיניות תשלומים או דרכים להקל על לקוחות שמתקשים בתקופה זו?

האם מוצר שלכם עבר שינוי כלשהו בכדי להתאים למצב? האם נדרשת התאמה ואם כן כיצב אתם מיישמים? למשל משלוח ללא מגע יד אדם, משלוחים בכלל, הקמת אתר אונליין וכו' האם יש ערך חדש למה שאתם עושים בתקופה הזו? עדכנו את הלקחות שלכם.

אנחנו רואים המון שינויים כמו משלוחים ומחירים מיוחדים למשלוחים כך שהכל פחות יקר וגם סטרילי בקיצור - איך אתם עוזרים ללקוח שלכם בתקופה זו ודאגו להציף את זה במסרים השיווקיים שלכם.

צעד #2

ריענון דיגיטלי


עדכנו את הטקסטים באתר אונליין שלכם, את המסרים בדיוור, בתוכן השיווקי - כל מה שאתם עושים מעכשיו צריך להשתנות כתוצאה מהשינוי בתקשורת המעודכנת עם הלקוחות שלכם.

אם יש לכם מודעות רימרקטינג ישנות, או שיש לכם הודעות יח"צ על פרסים וכדומה כדאי לעצור ולחשוב היטב אם הם מתאימים לתקופה. משבר הוא הזמן ליישם תקשורת אחרת מול הלקוחות מסרים חדשים שיש לתרגם לשיווק ולפרסום.

שלא תחשבו שאין סטיבה לפרסם בתקופת משבר, עדיין יש מקום לכך ולכל השיווק רק שכל זה צריך לעבור דרך פילטר חדש.

צעד #3

עמוד ייעודי בנושא הקורונה


הקימו עמוד באתר שלכם (דוגמה) והסבירו שם איך אתם מתמודדים עם המשבר. האם אתם פתוחים? פעילים? העובדים זמינים?

כל המידע הזה צריך להופיע באתר בעמוד הייעודי שמסביר ומדבר על פעילות העסק. העמוד הזה צריך להיות זמין ונראה בכל העמודים באתר ויעניק לעסק שלכם אמינות וביטחון אל מול הלקוחות הקיימים שלכם והלקוחות הפוטנציאלים.

צעד #4

הכינו תשובות מראש


לא משנה לאיזה ענף אתם שייכים - יהיו שאלות על ההתמודדות עם הקורונה שיופנו אליכם. אתם צריכים את אסטרטגיית התקשורת שלכם מעודכנת ומתקדמת באופן שתאפשר לכם להגיב, לעזור ולייצר סביבכם גישה חיובית שהעסק שלכם מגיב ומתנהל בתוך המשבר. עם מסרים מעודכנים וקוהרנטים תוכלו לעמוד מול אנשים ותדעו לענות על שאלות וליצר ביטחון ואמינות לשירות שלכם.

צעד #5

תכננו את היום שאחרי 


יום אחד כל זה יהיה מאחורינו והמשבר יסתיים. לשלב הזה אתם צריכים להתכונן עם תכנית יציאה מסודרת. אנחנו כבר רואים פה ושם סימנים של הקלות בסגר ולכן לא כדאי לחתוך את כל השיווק הדיגיטלי, כדאי להשאיר משהו בסיסי פעיל שיהיה ניתן להגדיל בהמשך.

כמובן, יש עסקים שעובדים מעולה כרגע אבל לא משנה מאיזה סוג אתם היום שאחרי יגיע ואתם צריכים להיות מוכנים.

כדאי לנצל את הזמן עכשיו לתכנן את כל השיווק הדיגיטלי כולל מדידות ותשתית יציבה שעל בסיסה תוכלו להגדיל את התקציבים ולהגדיל את הפעילות במטרה להגיע לסוף שנה שיכפר על התקופה הזו

עד כאן, זו הרשימה הקצרה שלי לעדכון תכנית הדיגיטל והתקשורת השיווקית שלכם בזמן המשבר הפתאומי שנכנס אל חיינו באופן מהותי. רוב ההצעות לא דורשות מכם הרבה השקעה ואת הרוב אפילו ניתן לעשות ללא סיוע של אנשי מקצוע. אז בהצלחה, ושתפו בתגובות למטה מה אתם הולכים לעשות

תגובות

הישארו מעודכנים

סקירות ומדריכים בשיווק דיגיטלי ישירות למייל שלכם

PRO

הרשמו לניוזלטר!

מדריכים וסקירות כלי שיווק ישירות למייל שלכם

ללא ספאם, תוכלו להסיר את עצמכם בכל רגע נתון

PRO

הרשמו לניוזלטר!

מדריכים וסקירות כלי שיווק ישירות למייל שלכם

ללא ספאם, תוכלו להסיר את עצמכם בכל רגע נתון