תכנית עבודה לשיווק דיגיטלי ב 2020

הצ'קליסט לכל מה שאתם צריכים בתכנית העבודה שלכם לשיווק דיגיטלי

בואו נוותר על כל ההקדמות, האינטרנט מלא באינפורמציה אבל נראה שתמיד חסר משהו. המדריך הזה נועד לתת לכם ממש תכנית עבודה ביד שתוכלו ליישם כבר עכשיו ולנהל את השיווק בחברה שלכם בצורה מושכלת ומדודה. אז קדימה

אגב, כדאי לכם לקרוא עד הסוף, אני משתפת אתכם את גליון העבודה שלי לתכניות עבודה ב 2020

*


אסטרטגיה שיווקית

מה אנחנו רוצים להשיג השנה?

כן, ברור שאנחנו רוצים להשיג יותר. זה טבעי. אבל, יותר ממה? משנה שעברה? יותר מאיזה סוג? רווחים ממוצר א' או ממוצר ב'?

בכל מקרה כדאי שנפשט את הדברים ונבין שבסופו של דבר יש לנו שני סוגי לקוחות (פוטנציאלים וקיימים) ובבאופן כללי בעולם השיווק הדיגיטלי מתחילים להתרחק מהמכירות עצמן ומתחילים לדבר יותר על לקוח, שווי לקוח, עלות רכישת לקוח וכיו"ב. אז לפני הכל כדאי שנשים על השולחן את העובדה ששיווק דיגיטלי למרות שמניע למכירות מידיות בהרבה מקרים אינו ערוץ מכירות אלא ערוץ לרכישת לקוח, ולקוח אחד שווה הרבה יותר ממכירה אחת.


01

קביעת מטרות

מרכיבים בתוכנית עבודה לשיווק דיגיטלי

בהנחה שאתם יודעים מה תקציב השיווק השנתי שלכם וגם יודעים כמה לקוחות חדשים ולקוחות חוזרים אתם צריכים להשיג בכל חודש אתם יכולים לעבור ולתכנן את הטקטיקות הדיגיטליות מול הקהלים שלכם. 

שיווק דיגיטלי ללקוחות פוטנציאלים:

אלו אנשים שלא מכירים אתכם ולא גיבשו דעה על המוצרים והשירותים שלכם. אלו לקוחות שדורשים השקעה בהתחלה אבל הם עתידים להפוך ללקוחות ומשם עלות השיווק שלהם תרד והרווחיות מהם תעלה. 

איך תפנו ללקוחות פוטנציאלים?

1 קידום ממומן - התמקדו בחשיפה, ביקורים באתר או מעורבות. צרו קהלים בדרגות שונות של חשיפה וטרגטו שוב ושוב עם מגוון המוצרים ועדויות ככל שניתן. הקימו מבצעים מפתים במיוחד רק בכדי להכניס את הלקוח לרשימות שלכם

2 דיוור - נסו להכניס את הפוטנציאלים לרשימת דיוור באמצעות קמפיין לידים ואחר כך תוכלו לשלוח להם מידע על מוצרים חדשים או תכנים שהם מתעניינים בהם - כך תבטיחו את מקומכם במסע הלקוח וברגע ההחלטה העסק שלכם יהיה במודעות

3 משפיענים - אחת הדרכים הטובות בימינו היא לאפשר למשפיען או מיקרו משפיען לסקור את המוצר או השירות שלכם. משפיענים בעלי קהילות איכותיות יכולים לייצר סנטימנט מאוד חיובי למותג שלכם ולהביא לרכישות במהירות גבוהה. 

4 נהלו נכסים דיגיטליים איכותיים - פעם היה חלון ראווה, אחר כך נוסף לו אתר אינטרנט ועכשיו יש לנו פרופיל אינסטגרם פייסבוק לינקדאין והיד עוד נטויה! אם בחרתם להיכנס אל הרשתות החברתיות האלו עליהם לנהל אותן באופן קבוע וסדיר. לקוחות פוטנציאלים הם אלו שיכנסו לפרופילים ויסתכלו על הדברים בתוך מסע ההיכרות שלהם עם העסק שלכם.

אם יש לכם חשבונות "זומבי" לא מתוחזקים כדאי לחשוב ברצינות להעלים אותם. "זומבים" לא נראים טוב ויכולים להרוס מה שקמפיין טוב ויקר עושה.

שיווק דיגיטלי ללקוחות קיימים: 

בוודאי כבר חשדתם, דין לקוח פוטנציאלי אינו דין לקוח קיים. ופה חובה לחדד משהו - הלקוח הקיים שווה לכם הרבה יותר מלקוח פוטנציאלי. למה? כי במקרה הכי גרוע הוא אחרי עלות הגיוס ולכן הרווחיות מלקוח כזה הרבה יותר גבוהה.

איך אתם פועלים להחזיר לקוחות להנות מהמוצרים והשירותים שלנו? 

יש לכך הרבה אמצעים ותלוי איזה עסק אתם אבל אנחנו פה בדיגיטל אז נעסוק רק באמצעים האלו:

1 דיוור - למייל או לנייד, על מוצרים חדשים, סקרי חוות דעת על שירות, תוכן אינםורמטיבי ואפילו סתם ברכת שנה טובה ... וכמובן מבצעים מיוחדים ללקוחות אלו 

2 קידום ממומן - בגוגל ובפייסבוק תוכלו ממש לטרגט את הלקוחות האלו עם מודעות מותאמות כמו הנחה מיוחדת או חשיפה מוקדמת למוצר ועוד.

3 שילוב של אונליין אופליין - אירועים פיזיים ללקוחות נבחרים

4 תוכן גולשים - עודדו את הלקוחות לשלוח לכם סרטונים ותמונות שלהם משתמשים במוצר או מוסרים עדות 

אלו רק חלק מהדרכים לשמור על קשר עם לקוחות קיימים שלכם, אם תעשו את הדברים האלו הם פשוט לא ישכחו אתכם וימשיכו לבקר אצלכם שוב ושוב.

אז בגדול זו התכנית, הערוצים, המטרות והקהל. כל חברה והתקציב שלה וממנו היכולת להפעיל יותר או פחות פעולות שיווק ולשאוף ליעדים מספריים שמותאמים לה.


02

קהלים לשיווק

הגדרת משימות בתוכנית השיווק הדיגיטלי שלכם

הגענו לחלק הכי קשה. עכשיו צריך לפרק את התכנית למשימות חודשיות! (אבל אל דאגה, ממש למטה למטה מחכה לכם אקסל מיוחד שתוכלו להעתיק ולהתאים למטרות והיעדים שלכם.)

בשלב זה כשאנחנו כבר יודעים מה הפעולות השיווקיות שננקוט השנה ומל מי וכמה זה שווה ועולה - יש לארגן הכל בתצורת משימות כי הרי הדברים לא הולכים לקרות מעצמם. 

נניח שהחלטתם לפעול מול הקהלים שלכם בערוץ הניוזלטר + סושיאל + קידום ממומן. 

אתם צריכים להחליט באיזה תדירות עולים תכנים לסושיאל, כמה פעמים בחודש תפיצו דיוור, אילו הצעות תעלו לקמפיין ממומן וכל כמה זמן אתם בודקים את ביצועי הקמפיינים. נהוג לפרוס את המידע הזה על אקסל חגיגי וצבעוני או בשמו השני - גאנט שנתי. 

ניהול גאנט מסודר יעזור לכם לעקוב אחר משימות ולהתכונן אליהן מראש וגם למדוד את הביצועים מול היעדים היקרים שהצבתם מלכתחילה.


03

פירוק לגורמים

מעקב מדידה ושינויים - לאורך כל השנה

בסופו של דבר מה אנחנו רוצים? לראות כמה לקוחות קיימים הגדלנו או החזרנו לפעילות וכמה לקוחת חדשים הכנסנו. זה לא קשה למדוד וממש לא צריך לעבור קורסים בגוגל אנליטיקס בשביל זה.

יחד עם זאת כשאנחנו משקיעים המון זמן וכסף בתוכן ובשיווק חשוב לנו לדעת מה עובד טוב ומה לא על מנת לשפר ולתקן לאורך הדרך.

כאן נכנס היתרון הגדול של הדיגיטל. אין מערכת דיוור שלא תציג לכם נתוני פתיחה וכניסות לאתר, כל פלטפורמות הסושיאל מאפשרות לראות את רמת המעורבות של הקהל עם התוכן שלכם וכל מערכת קידום ממומן מציעה דוחות ביצועים שעוזרים בהחלטות אם לבצע שינויים או לא. 

כן, מרב נתונים אנחנו כבר עייפים אבל לא צריך להתסכל על הכל! תבחרו לכל ערוץ מה מבחינתכם המדד המשפיע ביותר ועקבו רק אחריו. כך תשמרו על שקט יחסי בין רעש הנתונים שמסביבכם ותוכלו להישאר ממוקדים בהפעלת תכנית השיווק שלכם באופן שגרתי ועקבי. 

מילה על מדידת ביצועים והשגת יעדים

אל תצפו לעמידה ביעדים בתוך 30 הימים הראשונים לתכנית השיווק שלכם אם אתם מתחילים מאפס. למעשה, אם מסע הלקוח שלכם הוא משהו כמו 3 חודשים (מוצר / שירות יקר, מתחרים רבים מבוססים, תהליך רכישת לקוח כרוכה בכמה מפגשים ועוד..) אז רוב הסיכויים שהתכנית שלכם תתחיל להיות רווחית החל מהחודש הרביעי! 


04

שוטף וניהול צפיות

ועכשיו הגיע התור שלכם,

לרשותכם, אקסל זמין להעתקה של תכנית שיווק דיגיטלית שאני משתמשת בה לעיתים קרובות ומתאימה אותה לפי צורך העסק. לחצו על הכפתור ואתם בפנים :)

אני מקווה שנהנים מהמדריך החדש שלי בנושא תכנית שיווק דיגיטלי ואשמח לשמוע מכם,

איזה טיפ מהמדריך הכי נכון לחברה שלכם?

האם תתחילו עם ערוץ אחד או שיש לכם מערך לנהל תכנית מרובת ערוצים?

כך או כך, ספרו לי כאן בתגובה מהירה למטה:

הישארו מעודכנים

סקירות ומדריכים בשיווק דיגיטלי ישירות למייל שלכם

PRO

הרשמו לניוזלטר!

מדריכים וסקירות כלי שיווק ישירות למייל שלכם

ללא ספאם, תוכלו להסיר את עצמכם בכל רגע נתון

PRO

מעקב תכנית עבודה שנתי בשיווק דיגיטלי להורדה

ללא ספאם, תוכלו להסיר את עצמכם בכל רגע נתון