איך מפרסמים באינסטגרם - המדריך המלא למודעות ממומנות

זה לא חדש שאינסטגרם היא מהפלטפורמות המשפיעות ביותר בישראל בדומה למה שקורה בעולם. רמת המעורבות ברשת החברתית הזו מאוד גבוהה ומה שמיוחד בה הוא שקיים שיח בין מותגים למשתמשים. 

הרבה מהמשתמשים מבקרים לפחות בפרופיל עסקי אחד ביום וכ 60% מהם מגלים מוצרים חדשים לרכישה. לכן כדאי מאוד להיות ערים לפלטפרומה הזו ולהשקיע בה. 

בעבודה שיווקית נכונה באינסטגרם אפשר להשיג מעורבות של לקוחות פוטנציאלים, תנועה לאתר או לעסק וכמובן - יותר מכירות. מודעות ממומנות של פייסבוק הן דרך מעולה להגיע ללקוחות חדשים, לבנות קהל עוקבים ולייצר מודעות וביסוס לעסק. 


בדומה לפייסבוק ולגוגל, ניתן להפעיל קמפיינים שונים שיציגו את המודעות שלכם ברשת החברתית המצוינת ויפעלו בכמה רבדים שתורמים לעסק שלכם בהתאם לצרכים.


מודעות באינסטגרם - איך זה עובד

איך להשתמש בהן למה להשתמש בהן ולמה הן כל כך שונות מהמודעות של פייסבוק. כיום הפרקטיקה הנפוצה היא לפרסם את המודעות שלנו בפייסבוק ולאפשר הצגה שלהם באינסטגרם. כדאי לחשוב מחדש על הטקטיקה הזו היות ולא תמיד זה ממש נכון לעסק שלכם וזה מכמה וכמה סיבות בינהן סיבות טכניות כמו המימדים הנדרשים בכל אחת מהפלטפרומות. 


במהלך השנה אינסטגרם ממש הצליחה להגיע למסה קריטית וכרגע הפכה למקור מאוד טוב לטראפיק בתשלום או אורגני. למה אורגני? כי עוד יש שם חשיפה רחבה מה שהיה פעם בפייסבוק וכיום כבר פחות (פייסבוק היא חברה עסקית ומחפשת לגדיל את הרווחים כמו כולנו אז מי שרוצה עוד חשיפה צריך לשלם).  


המודעות של אינסטגרם מתאימות להמון מטרות עסקיות שונות ביניהן: לידים - איסוף מיילים לעסקים שפועלים בתחומי שירות שונים - ביטוח, הדרכה ושירותים שונים, טרגוט כללי, מיתוג אישי, טרגוט למסחר אונליין - רימרקטינג למי שביקר בחנות שלנו והתעניין במוצר מסוים. שימוש מאוד טוב קשור בניטור מתחרים מתחרים וכמובן מכירות אופליין, מיתוג אופליין ללא מכירות.


יש המון פוטנציאל בפלטפורמה תלוי בנישה שלכם בכל אופן המחירים עדיין זולים בהשוואה פייסבוק וזה מאוד חשוב כשמנהלים את התקציב.

אחד הדברים הנפלאים בנוגע לפלטפורמה הזו בהקשר של מודעות ממומנות היא העובדה שניתן לטרגט מודעות לאנשים שביצעו פעולות בפרופיל שלכם. למשל כל מי שביקר בפרופיל העסקי שלכם, אנשים שעשו לייק לפוסט, אנשים ראו את ההודעה שלכם באינסטגרם (כלי חשוב מאוד לאנשי מכירות - אפשר ממש לסגור עסקאות), מי ששמר את המודעות או פוסטים ועוד. לא הרבה יודעים או מבינים שניתן לייצר מאינטראקציות אלו ממש קהל יעד לפרסום. על זה מתווספת העובדה שבאינסטגרם למרות שאין הרבה עוקבים יש הרבה אינטראקציה והרבה אינגייג'מנט ומכל האינטראקציה הזו עם הפרופיל ניתן לארוז כקהל יעד לטרגט פרסומות מתאימות.


בנוסף לריטרגטינג אפשר לראות כמה צפיות פרופיל וכמה חשיפה השיגו פוסטים שלכם. גם אותם אפשר לטרגט בעתיד כל הצופים האלו בפרופיל הם לקוחות פוטנציאלים לא משנה מה התחום. יש להם עניין כלשהו בפרופיל שלכם לכן יהיה מטופש לא לטרגט אותם בעתיד.


טראפיק >> באמצעות פרסום פוסטים ותיוג מתאים אנשים מגיעים לראות את הפרופיל ללא עלות הם יכולים להפוך לעוקבים או ליצור אינטראקציה בכל מקרה הם כבר הופכים לקהל ברגע שעשו פעולה אחת שקשורה בפרופיל שלכם


קהל >> כל מי שצפה בפרופיל וכל מי שביצע פעולה עם הפרופיל נכנסים לתוך מאגר הקהלים שלנו בפייסבוק - זהו נכס דיגיטלי שניתן לטרגט


פרסום לקהלנניח שיש לכם חנות מוצרים אונליין אתם יכולים לאסוף את הצופים בפרופיל שלכם ולפרסם להם את המוצר שלכם באמצעות ריטרגטינג.


בשביל זה אתם חייבים כמובן לעדכן את הפרופיל שלכם לעסקי ולאחר מכן תוכלו לקבל את המידע הסטטיסטי על הפוסטים שלכם בפלטפורמה 

שימו לב! זו תנועה של מובייל בלבד. מאוד חשוב להבין את זה כי הרבה אנשים בונים עמודי נחיתה שאינם מתאימים למובייל וחשוב מאוד שהכל יהיה פשוט הפלטפורמה מאוד פשוטה אנשים משתמשים בה כשהם עושים דברים אחרים וצריך שהכל יהיה פשוט וברור ובסיסי. כך תוכלו לייצר המרות טובות יותר הממודעות. 

לפני שאתם מתחילים דאגו להטמיע את הפיקסל של פייסבוק.

הטמיעו את הפיקסל של פייסבוק על האתר שלכם. עמוד נחיתה חנות או אתר שירותים ולא משנה באיזה פלטפרומה דאגו להטמיע את הפיקסל על מנת שתוכלו לקבל מידע הכרחי על רכישות באתר או צפיה בעמודי מוצר, מילוי טופס ליד וכדומה. 

תוכלו להקים קמפיין מודעות המרה או המרות תלוי מאוד מה העסק שלכם ומה המטרות שאתם מחפשים להשיג. למשל אם יש לכם חנות ואתם רוצים למכור מוצר כדאי לבחור בקמפיין המרות.


כשאתם מעלים קמפיין לאינסטגרם - עדיף כמובן באמצעות מערכת המודעות של פייסבוק וחשוב מאוד להשאיר רק את החשיפות באינסטגרם ולהסיר את כל השאר (פייסבוק מסנג'ר רשת התוכן וכו)


עדיף להפריד את הפרסום בין פייסבוק לאינסטגרם לפעמים זה אולי טוב לריטרגט קהל קטן או למיתוג אבל למכירות והמרות עדיף להפריד. שימו לב לגודל הקהל שלכם לאחר שהסרתם את המיקומים המיותרים ווידאו שהגודל תקין אחרת הקמפיין שלכם לא ממש יתפקד בתחומי עניין שימו את המובילים בתחום שלכם, יוזרים של אינסטגרם פעילים עם המון עוקבים אינגייג'מנט בפייסבוק לא תמיד אפשר לעשו תאת זה אבל באינסטגרם זה אפשרי. זה עובד ממש טוב לגבי משפיעני אינסטגרם לעומת פייסבוק. 


המודעה עצמה - אתם יכולים לבחור קרוסלה או תמונה או וידאו, וכאן תוכלו להבין את אחת הסיבות להפרדה בין פייסבוק לאינסטגרם - מודעות באינסטגרם דורשות מימדים טיפה שונים או שמודעה שמיועדת לפייסבוק פשוט תקבל עיוות מסוים באינסטגרם 


שימו אימוג'י זה עובד ממש טוב ושימו טקסט קצר יחסית הכל צריך להיראות מאוד נקי ופשוט

אם אתם עושים מודעת וידאו הוא צריך להיות באורך של 15 שניות ומעלה זה מעולה למודעת או ריטנרגטיג של מי שביקר באתר או היה בעגלת הקניות באתר שלכם - מזכירים להם את המוצר.

הישארו מעודכנים

סקירות ומדריכים בשיווק דיגיטלי ישירות למייל שלכם

PRO

הרשמו לניוזלטר!

מדריכים וסקירות כלי שיווק ישירות למייל שלכם

ללא ספאם, תוכלו להסיר את עצמכם בכל רגע נתון

PRO

הרשמו לניוזלטר!

מדריכים וסקירות כלי שיווק ישירות למייל שלכם

ללא ספאם, תוכלו להסיר את עצמכם בכל רגע נתון