דיגיטליות_בעסקים#


הי דיגיטליות

אם חשבתן שביוטיוב מקדמים רק צפיות לסרטונים אז טעיתן בגדול! פעם זה היה כך אבל יוטיוב התפתחה כל כך הרבה בשנים האחרות עד שהיא משמשת כפלטפורמה ליצירת לידים ומכירות אונליין. אם אתן מפרסמות ברשתות החברתיות אז אל תפספסו את הפוסט הזה.

הפעם החלטתי להאיר עם הזרקור שלי את יוטיוב ולא כפלטפורמה ליוטוברים כמו שאנחנו רגילים לדבר עליה אלא כפלטפורמה מעולה למודעות ממומנות.יוטיוב בימינו היא אופציה נוספת וחשובה שנותנת מענה דומה לפרסום באינסטגרם. כן, מודעות שמעבירות את הגולש ישירות לעמוד המוצר, מודעות דינאמיות של מוצרים ואפילו מודעות לידים ולאחרונה באמצעות טופס ליד מובנה! (נכנס בהדרגה)

אז עכשיו אחרי שתפסתי את תשומת ליבכן בואו נרד קצת לפרטים ואני אספר לכן איך מקדמים עסק/מוצר ביוטיוב

קודם כל צריך וידאו. למי אין?

זה כבר מזמן לא מכשול כמו שהיה פעם כי לכולם יש. והכי חשוב, הסרט לא מוגבל באורך אבל עליו להיות מינימום 30 שניות.למה 30 שניות? כי מחייבים אותנו לפי צפיות או הקלקות וצפיה זה מעל 30 שניות בממומן. כך שאם גולש מקליק על מודעת הוידאו שלנו אנחנו מחויבים ואם הוא צפה מעל 30 שניות ולא הקליק אנחנו גם מחויבים.

ניתן להקים קמפיין כמעט לכל מטרה ביוטיובמודעות, לידים, טראפיק, מוצרים של חנויות אונליין וכדומה. ברגע שמוגדרת מטרת הקמפיין המערכת תפעל להציג את המודעה מול הגולש המתאים למטרה על פי שימושים והתנהגו הגולש בעבר

הפורמט הנפוץ ביותר למודעות יוטיוב הוא SKIPABLE AD

אלו מודעות שמופיעות בתחילת כל סרטון שהגולש מבקש לצפות בו וניתן לדלג עליהן. המודעה גם תוצג בתוצאות החיפוש ביוטיוב עצמה בסימון של תוצאה מקודמת. בפורמט הזה, אם הגולש לוחץ על דלג המפרסם לא מחויב אבל אם הוא מקליק או צופה מעל 30 שניות כאמור יהיה חיובאבל שיא היופי של הפרסום ביוטיוב הוא הטרגוט

מעבר ליכולות סטנדרטיות של גיל/מין, גיאוגרפיה, תחומי עניין, רימרקטינג וכו, ביוטיוב ישנה אפשרות מדהימה ביעילותה והיא האפשרות לטרגט סרטים ספציפיים או ערוצים ספציפיים שאתם יודעים שהקהל שלכם צורך. זו אופציה מדהימה ומדויקת וכל מה שנדרש מאיתנו הוא להעתיק לינקים של ערוצים וסרטים שאנחנו יודעים שמשרתים את הקהל שלנו.

לא יודעת מה אתכן אני חושבת שזה פרייסלס וממליצה מאוד לבחון את הנושאכמו כן, אני אעדכן בתגובות את אתר הפרסום של יוטיוב למי שרוצה להעמיק

וכמובן מוזמנות להתעניין ולשאול גם כאן

שלכן, אורית

19


אוגוסט 2020


עשי זאת בעצמך: קמפיין פייסבוק לעסק מקומי

היי דיגיטליות עצמאיותאם עדיין אין לכן תקציב להעסיק מומחה לשיווק דיגיטלי או שבעקבות המצב נאלצתן לצמצם הוצאות אז אל דאגה! קחו את הסטאפ שלי לקמפיין פייסבוק לעסק מקומי שעובד יפה מאוד בכל תקציב!

הקמפיין הזה עובד מצוין לאורך זמן ומשיג תוצאות יפות מאוד לעסקים מקומיים שמשרתים רדיוס יחסית קטן ואין להם מערך אונליין משופשף ורציני אבל זה עובד מעולה גם לעסקים כאלו כמובן)

כמו כן, אחד הדברים החשובים שניתן להשיג באמצעותו הוא הזכירות, הלקוחות הפוטנציאלים פוגשים את העסק שלכם שוב ושוב ונשארים במודעות ורוכשים נאמנות וצוברים ביטחון ממש כמו שמותגים גדולים עושים רק מול הנישה שלכם ובאזור שהעסק משרת.

אז איך בונים את זה:

שלב א -

מודעה מס 1 למה שנקרא "קהל קר" (קהל שתגדירו לפי תחומי עניין, מיקום גאוגרפי וכדומה) עדיף שתי גרסאות למודעה כדי שתוכלו ללמוד מה עובד יותר טוב (תמונה/טקסט/הנעה לפעולה..)

המודעה הזו צריכה לרוץ זמן מה עד שיצטבר דאטה - תגובות לייקים קליקים ועוד ואחרי זה ניתן לעבור לשלב ב

שלב ב -

הגישו מגוון מודעות ברימרקטינגטרגטו את מי שנכנס לאתר שלכם או לעמוד הנחיתה בעקבות המודעה או מי שהגיב או צפה ב 50% מהוידאו שלכם אם היה במודעה מס 1 - לאנשים אלו אנחנו נקרא קהל "מחומם". הם לחצו, עשו לייק

צפו בסרט - אבל הם לא מלאו ליד או רכשו ולכן אנו נסיק שיש להם אי אלו התנגדויותופה אנחנו צריכות להתמודד עם ההתנגדויות האלו.

מגוון המודעות שלכן בשלב החשוב הזה צריך לעסוק במגוון התנגדויות למשל

מודעה מס 2 תעסוק בשמירה על הנחיות משרד הבריאות למי שחושש מהמצב

מודעה מס 3 תעסוק בשירות משלוחים מיוחד למי שאין לו זמן להגיע

מודעה מס 4 תעסוק במבצעים מיוחדים למי שחושש מהוצאות

וכן הלאה …העיקר שתספקו מענה למגוון התנגדויות שעלולות להרחיק מכן את לקוחות.

ככל שהקמפיין יהיה פעיל יכנסו יותר ויותר אנשים לשלב א ושלב ב ובסופו של דבר חלק מהאנשים האלו יבצעו את ההמרה המבוקשת וימלאו ליד או שיצרו קשר עם העסק.

שימו לב שהרבה פעמים עסקים קטנים ומקומיים יכולים לקבל את הפניה טלפונית למשל ולא ישירות מהקמפיין אז אל תתנו חשיבות גבוהה מדי לעלויות פר המרה. לפעמים העלויות יכולות להיראות גבוהות ממה שהן באמת בשל חוסר יכולת למדוד אירועים שמתרחשים "אופליין".

אם הגעתן עד כאן - אתן בשלות להקים את זהקדימה לעבודה, לא היה זמן יותר הגיוני לשיווק דיגיטלי מעכשיו.

מוזמנות להתייעץ איתי, אני כאן

אורית, Dada שיווק דיגיטלי

21


יולי 2020


המתכון שלי למודעת פייסבוק

הי דיגיטליות הפעם אנחנו נפגשות כשהשגרה מרימה את ראשה ואצל חלק מאיתנו הקצב עולה ובתקווה שבקרוב כולנו נחזור לשגרה מלאה ויצרנית

בדיוק בגלל זה חשבתי לשתף אתכן במתכון האישי שלי למודעת פייסבוק - מה המרכיבים שהם בגדר מאסט ובאיזה סדר. ממש מה צריך לכתוב במודעה עצמה לפני הטרגוט וכל המסביב (שאינם פחות חשובים כמובן)

אז בלי הקדמות מיותרות - קבלו את המתכון הקבוע שלי למודעת פייסבוק:שימו לב שהסעיפים מתאימים לאופן הסריקה של עין אנושית את המודעה 

1️⃣ ויז'ואל -זה יכול להיות תמונה או וידאו. אני יודעת שוידאו זה דיבור בלתי פוסק אבל תתפלאו מודעות תמונה מעולם לא היו פלופ והן עובדות מצוין. בכל מקרה הויזואל אצלי תמיד יהיה קשור באופן מסוים להצעה שמלווה אותה, אם זה באופן סמלי כפי שמתבקש בפרסום שירותים או ממש תמונה של המוצר עם עדיפות הולכת וגוברת ל"תמונת אוירה" של המוצר על פני מה שנקרא פקשוט. עוד משהו חשוב בתמונה - בנאדם. מהניסיון שלי הצגת דמות אנושית -יד, פנים או אינטראקציה אנושית בויז'ואל עובדת יותר טוב. 

2️⃣ משפט WOW -אני לא מגזימה אבל אתן צריכות להגזים. שתי השורות שפייסבוק מקצה לפני שלוחצים על SEE MORE הן הכי חשובות. בדרגת תשומת הלב השורות האלו יקבעו אם הגולש ימשיך להתעניין בפוסט (ויעשיר את החשבון שלנו בדאטה) או ימשיך הלאה. אז שימו לב. חברו את שתי השורות לכאן ועכשיו וגם למוצר שלכם וגם ללקוח. משימה לא קלה אבל שכרה בצידה. 

3️⃣ הצעה מגונה -סתם, לא מגונה אבל שתהיה הצעה טובה. אחרי שלכדנו את תשומת הלב של הגולש וגרם לו להניח את האצבע על הפוסט שלנו אנחנו צריכים לספק את הסחורה - הצעה שתעורר עניין. זה יכול להיות המוצר הייחודי שלכם שלא ניתן להשיג בשום מקום, הנחה משמעותית לרגל _____ (השלימו את החסר) או עדכון מלאי בקולקציה, חזרה של דגם שאזל.. מה שזה לא יהיה בהנחה שהמודעה תופיע בפני האדם הנכון היא תגרום לו להתעניין ולהסתקרן. כל זה נכון גם ל"מודעות ערך". 

4️⃣ הנעה לפעולה -הרבה פעמים אני נתקלת במודעות שמסתפקות בהנעה לפעולה מתחת לתמונה או וידאו. כמובן שמדובר באזור חשוב מאוד אבל יש לנו בעצם שני אזורים להכניס את ההנעה לפעולה שלנו כאשר הראשון נמצא בסוף הטקסט שמלווה את הויז'ואל והשני מתחתיו.

אל תוותרו על אף אחד מהם. באזור של הטקסט סכמו את המודעה עם הפניה ברורה כמו "לרכישה באתר לחצו כאן" או "ליצירת קשר לחצו כאן" עם קישור מקוצר ואפשר גם אימוג'י שיבליט את הטקסטבחלק של הויז'ואל אני בדרך כלל מנסחת הנעה לפעולה מעט אחרת שמשלבת את ההצעה המדוברת + כפתור שלגמרי לרוב הוא LEARN MORE אפילו לרכישות!

וזהו.

עד כאן יצירת המודעה, השלב הבא אצלי הוא הגדרת המאפיינים הטכניים של המודעה - מתחומי עניין ועד אזורים גיאוגרפיים.

עכשיו ספרו אתן - מה משפט ה WOW שלכן במודעה?

שלכן, אורית

Dada שיווק דיגיטלי

26


מאי 2020


הי דיגטליות,

כמה דעות נפוצות סובבות אותנו בימים אלו סביב שיווק דיגיטלי - המחירים זולים, אין לקוחות, לא כדאי לעלות קמפיין וכו'..

והנה מידע "חם" היישר מפייסבוק שביצעה סקר גולשים במטרה להבין מה הגולשים רוצים מהמפרסמים.אז הנה כמה מסקנות שעלו מהסקר (על פי נתוני שימוש בארה"ב ואנגליה כרגע):

הגולשים מעוניינים שמפרסמים/מותגים:

1. יעזרו לאנשים

2. יודיעו להם מה הם עושים כדי לעזור לאנשים

3. שלא ינצלו את המצב הזה (העלאת מחירים וכו..)

רק 8% מהנשאלים אמרו שהם רוצים שמותגים יציעו הנחות והצעות! בדרך כלל זה הדבר הראשון שאנשים מציינים.

נקודות נוספות שעלו מהסקר:

• נראה שיש פיגור קל בין התמונה הכללית לפרט, מרבית האנשים בסקר אמרו כי טרם הושפעו מהמשבר מבחינה כלכלית. -אילו רק היינו חיים בארה"ב / אנגליה

• קבוצת הגיל 18-34 מוציאים 9% יותר על בגדים ברשת במהלך השבועיים האחרונים• קבוצת הגיל 18-34 זקוקים ליותר בידור ולכן קיימת הזדמנות ברורה למותגים לתפוס זאת

• פייסבוק ואינסטגרם לייב הכפילו + את השימוש היומיומי שלהם והמותגים מתחילים להופיע בשיתוף פעולה עם העוקבים שלהם

עכשיו, אני יודעת מה אתן חושבות לעצמכן, יופי טופי אבל אנחנו פה בישראלאז יש לי מה להגיד לכן, וכדאי להתעודד. מכיוון שאני נמצאת שם בחוץ עם קמפיינים גדולים מכל מיני סוגים ולקוחות שעדיין פעילים למרות ההשבתה אני יכולה להגיד לכן שיש מידה מסוימת של התאמה. מוצרים יוקרתיים נמכרים, הלבשה וביגוד גם וכמובן מזון ועוד (!)

וגם בוודאי לא תכפרו בעובדה שיש שימוש רב יותר בסושאיל ושימוש גובר בסטורי...

לכן, למרות שאנחנו בישראל יש לנו הזדמנויות:כן להשתמש בסטורי, כן לחשוף את קהל הלקוחות שלנו לשינויים ועדכונים על הפעילות שלנו, כן לעלות עם קמפיין חשיפות ומעורבות (בניית מותג) במחירים שלא נראו כמותם ולהמשיך לעבוד.אז מה אתן אומרות, מה אתן לוקחות?

16


אפריל 2020


- מה עושים עם השיווק הממומן בימים אלו? -

אז די ברור שהוירוס הזה לא עוצר בבריאות ופוגע גם בכלכלה וגם במאמצי השיווק של כולנו.

חברות רבות שהעמידו יעדים מאוד אגרסיביים לחודש מרץ אפריל נאלצות להתמודד עם שינוי אווירה ושינוי בהתנהגות הצרכנים ולחשב את הצעדים הבאים בקפידה יתרה.

אז מה עושים?

בואו נתחיל עם השאלה "מה". מה הם המוצרים שלמרות הקורונה עדיין נדרשים?

ברור שחשבתן על אוכל ומוצרי צריכה אבל גם משרדי עורכי דין מתחילים לראות ביקוש גובר עקב סוגיות של דיני עבודה וביטול חוזים למשל…עיתונות, בידור, אינטרנט, משלוחים ממסעדות, צעצועים (כן!) ובכלל כל עסק שיכול לבצע שילוח מהיר - כולם מסוגלים לפעול בזכות האונליין.

אל תשכחו שאומנם אנחנו במשבר אבל המשבר הזה מתרחש בעידן טכנולוגי ועסקים רבים יכולים לגמרי לשרוד את התקופה הקשה הזו אם יש להם יכולת לנקוט בצעדים שיסבו אותם לאונליין במהירות.

אז אחרי שהבנו שלמעשה בצרה כזו או אחרת כולנו יכולים לעבור לאונליין בואו נחשוב על השיווק הממומן שלנו. האם זה זמן להוצאות? האם זה נכון בכלל להוציא פרסומים?התשובה לשאלה הזו מתחלקת ל 2

אם אין לכם מותג מבוסס או מוצר צריכה שהביקוש אליו עלה בתקופה זו ומעולם לא קידמתם בממומן - אני ממליצה לא להיכנס לזה עכשיו. תעבדו אורגני, על הלקוחות הקיימים, דיוור, טלפונים, ווטסאפ כל מה שצריך.

אם יש לכם מוצר צריכה אז פה הגישה היא פשוטה - אם מוחמד לא בא אל ההר - ההר יבוא אל מוחמד. הבנתם מי זה מוחמד? למשל עסק של חומרי ניקוי - קמפיין בינוני בתקופה הזו מאוד רלוונטי, הרי פסח מגיע ויש במדינה שלנו עניין של נקיון פסח אז למה לא לתקשר את זה לקבל פניות טלפוניות ולהתחיל למכור? כמובן שזו הגישה גם לכל חנות מזון - ממכולת ועד מסעדה ושאר העסקים בענף הזה ובענפים אחרים

אז לאיזה קבוצה העסק שלכם שייך? ואיך אתן מתמודדות?

26


מרץ 2020


מי מכירה את אפליקציית מנהל המודעות של פייסבוק?

הי דיגיטליות, שמי אורית ואני מנהלת קמפיינים דיגיטליים בכל הפלטפורמות הממומנות. אני עושה את זה כבר המון שנים ולכן כבר חוויתי את התעשייה מכל צלעות המשולש (מותג - פאבלישר - סוכונת) בספוט שלי ובכלל בקבוצה הזו אני רוצה לעזור לכן לעשות את זה בעצמכן לפחות עד שהעסק שלכן יפרח ותעבירו את זה הלאה 😎. אז, שנתחיל?

פייסבוק יודעת שרוב האנשים נמצאים בעיקר מול הטלפון שלהם לעומת מחשב ולכן בנתה לנו אפליקציה די טובה לניהול קמפיינים. באפליקציה הזו ניתן להקים קמפיינים ישירות מהטלפון ולא רק זה, ניתן גם לעקוב אחר התוצאות, לקבל התראות רלוונטיות ולערוך את הקמפיינים בהתאם.

כאשת מקצוע האפליקציה הזו לא ממלאה את כל הצרכים המורכבים שלי אבל מקומה מובטח ושמור בכל המכשירים הניידים שלי ולא פעם ולא פעמיים (טוב נו, לפחות פעם ביום) אני פותחת אותה לצורך בדיקה של לפחות אחד מהקמפינים שלי

אז אם לא הכרתן, ממליצה להוריד- תגלו עולם חדש.

ואם אתן מכירות כמה פעמים השתמשתן בה?

שלכן 🖤 אורית 🤓לינקים

להורדה:

למכשירי איפון - לחצו כאן

מחנות האפליקציות של גוגל - לחצו כאן

11


פברואר 2020

PRO

הרשמו לניוזלטר!

מדריכים וסקירות כלי שיווק ישירות למייל שלכם

ללא ספאם, תוכלו להסיר את עצמכם בכל רגע נתון