Blog feed

סקירה מעולה של ynet על כמה מהעסקים שנאלצו לזרז את התהליכים שלהם לטובת הקמת חנות אונליין במהירות בזמן המשבר והצליחו יפה מאוד

מבעלת חנות אופנה שחשבה שהיחס האישי מול הלקוחות הוא הדבר המהותי ביותר ועד לחברת סיורים פיזיים שהצליחה לעשות אדפטציה לאונליין!

למי שמחפשים הוכחות לכוח של הדיגיטל היכנסו לכתבה וקראו את הדברים של בעלי העסקים האלו. מומלץ מאוד

לקריאת הכתבה >> 

21


מאי 2020

לא יודעים מה תקציב השיווק הדיגיטלי המומלץ לעסק שלכם?

המחשבון להערכת תקציב שיווק דיגיטלי יתן לכם תמונה כללית ומקיפה על עלויות השיווק לעסק שלכם.

הורידו את המחשבון, הזינו סכום הכנסה שנתית, סוג השירות / מוצר ואת המודל העסקי ותקבלו הערכת תקציב שנתי מפורטת וכוללת חלוקה לערוצי הדיגיטל, הפקות ותשלום לספקים

להורדת המחשבון >>

14


אפריל 2020

בזמן שכולנו מגששים את דרכנו חזרה לשגרה המבורכת לא מעט דברים מעניינים שקרו לאחרונה בגזרת השיווק הדיגיטלי, הנה כמה מהם, בדקו איפה זה נוגע בעסק שלכם:


בקידום האורגני גוגל מתחילה לשחרר עדכון לאלגוריתם, זה אומר שיהיו תזוזות בדירוגים. בעצם מתבצעת הערכה מחדש של תוצאות חיפוש הזדמנות לתכנים חדשים לקבל דירוג. אלו יכולות להיות חדשות טובות לרבים


פינטרסט גדלה משמעותית בעקבות המשבר, הפלטפורמה הגיעה לשיא של 367 מיליון משתמשים פעילים חודשיים. אם אתם בשוק זה הזמן לנסות את המודעות שלהם.


למתעניינים בטיקטוק - הדבר החם בעולם השיווק כרגע, אפשר כבר לעלות פרסומות וגם בישראל החל מתקציבים מסוימים. חלק מאיתנו כבר נתקל בפרסומת של בז


קמכורים לסטורי באינסטגרם? אולי בקרוב נראה פונטים חדשים, כרגע מתקיימים טסטים קטנים באנגלית.


***

דאדא שיווק דיגיטלי - סוכנות לניהול תקציבי שיווק

07


מאי 2020

יותר מדי בעלי עסקים קטנים וגם גדולים מנסים לעשות הכל בבת אחת ומתרסקים להזנחה מוחלטת של הנכסים הדיגיטליים שלהם, אל תהיו כאלה. החליטו מראש באיזה ערוץ דיגיטלי אתם מתמקדים ותעבדו בערוץ הזה כל הזמן בתדירות קבועה.


ובעצם מדובר בעקביות.תכונה שהיא מרכיב מפתח בהצלחה שלכם ושל העסק שלכם. יודעים למה?


כי לא משנה איזה ערוץ בחרתם - פייסבוק, SEO או כל דבר אחר, פרסום חומרים באופן קבוע בונה אמון ומוניטין ככל שעובר הזמן - חד וחלק.


הימצאות במקומות שבהם הלקוחות שלכם נמצאים בונה לכם בסיס לקוחות נאמן שיהפוך עם הזמן ללקוחות פוטנציאלים חדשים ולקוחות קרים לקונים חדשים.


להיות עקבי בכל ערוץ שבחרתם (חשוב שיהיה מתאים לקהל שלכם ולמוצר) פירושו שתחסכו כסף בטווח הרחוק במקום להסתמך יותר מדי על פרסום בתשלום.


עם הזמן המערכות השנות לומדות את הנכסים שלכם ומגיעות לצרוך את התוכן שלכם בהנחה שהוא מבשוקש במידה מסוימת - מה שנקרא, פגישה עם האלגוריתם שלא תרצו לפספס…


***

דאדא שיווק דיגיטלי - סוכנות קטנה לניהול תקציבי שיווק

30


אפריל 2020

קמפיין ריטרגטינג רלוונטי עכשיו?

התשובה הפשוטה היא כן. אם אתם עושים את זה אתם יודעים ואם לא אז הקדישו כמה רגעים להבין מה זה ולמה זה כל כך טוב:


תדירות: אם אנשים יראו את המותג שלכם באופן קבוע בכמה ערוצים, תבטיחו לעצמכם מקום קבוה בתשומת הלב שלהם. כמו כן, מקובל לחשוב שככל שיהיו לכם יותר נקודות מגע עם הלקוחות שלכם (או פוטנציאלים) כך יגדל הסיכוי להמרה.


תפיסת המותג: עם קמפיין רימרקטינג המותג שלכם יראה גדול יותר. כשהמסר שלכם מופיע בפני לקוח בכמה ערוצים זה יראה ללקוחות שלכם שאתם נמצאים בכל מקום ובכך יסייע בבניית סמכות ואמון בכם


נפגשים עם הקהל בזמן הפנוי שלו: אם אתם שולחים מיילים אז בוודאי אלו מתקבלים בשעות העבודה במשרד אך הקהל שלכם נמצא גם בפייסבוק ובעוד רשתות חברתיות בזמן החופשי וקמפיין פייסבוק יתן לכם הזדמנות לפגוש אותם שוב כשיש להם יותר זמן ופנאי


עלויות נמוכות יותר: כשעושים קמפיין ריטרגטינג מן הסתם הקהל קטן יותר אבל מאוד ממוקד ולכן ייצר תוצאות גבוהות יותר במחיר ממוצע נמוך יותר בהשוואה לקמפיינים אחרים.


בברכה,דאדא שיווק דיגיטלי - סוכנות קטנה לניהול תקציבי שיווק

23


אפריל 2020

איך לשווק בתקופת משבר, אם לא עשיתם את הדברים האלו עד עכשיו כדאי לכם להזדרז.

חמישה טיפים שתוכלו ליישם מהר בצל הקורונה >> לחצו כאן

16


אפריל 2020

חג שמח ומהנה לכולם 🌺

8


אפריל 2020

אז בימים אלו כשאנחנו קצת פנויים ואין הרבה טראפיק בשוטף למה שלא נעבור על מה שנקרא "מסע הלקוח" ובפרט בשיווק דיגיטלי.

לפניכם מפת התחנות של הלקוחות שלכם, כדאי לקרוא ולחשוב:


איך העסק שלי נראה בכל אחת מהתחנות האלו?

מה ניתן לשפר בכל תחנה?

ומאיזה תחנות חשובות התעלמנו עד כה ..


המשיכו לקרוא כאן

2


אפריל 2020

אז בימים אלו כשאנחנו קצת פנויים ואין הרבה טראפיק בשוטף למה שלא נעבור על מה שנקרא "מסע הלקוח" ובפרט בשיווק דיגיטלי.לפניכם מפת התחנות של הלקוחות שלכם, כדאי לקרוא ולחשוב:איך העסק שלי נראה בכל אחת מהתחנות האלו?מה ניתן לשפר בכל תחנה?ומאיזה תחנות חשובות התעלמנו עד כה ..

לקריאה לחצו >> https://bit.ly/2UZxz85

26


מרץ 2020

למרות המשבר בהתרחשותו ועם כל הקריאות לסולדריות בין עסקים המותגים הגדולים ממשיכים בשלהם - מפרסמים בפייסבוק וגוגל ודווקא מושכים תקציבים מאתרי החדשות הישראלים.

מנקודת המבט של האתרים הישראלים נחשפת צביעות: לפרסם מסרים של סולידריות ודאגה לעסקים ומצד שני להמשיך לרכוש שירותים של חברות זרות

אבל בצד של המפרסמים נותרת אותה סוגיה תמידית - הקהל נמצא בפייסבוק ובגוגל והמידע על הפרסום בפייסבוק וגוגל מדויק יותר וזמין.

נוסף על כך - כשמפרסם משתמש בגוגל פייסבוק וטאבולה הוא מקבל חשיפה גם באתרים הישראלים....

1:0 לפרסום פרוגרמטי. שוב.

לכתבה המלאה בגלובס >> http://bit.ly/391ajvo

19


מרץ 2020

הקורונה פה והיא בדרך אל שוק הפרסום

"קטגוריות שלמות כמו תעופה ותיירות, שנמצאות בחזית המשבר, הפסיקו לפרסם לגמרי, אבל מפרסמים אחרים, שבדרך-כלל היו מפסיקים לפרסם רק בגלל "מצב-הרוח הצרכני", לא ירדו מהאוויר, וחלקם ממשיכים לפרסם כמעט כרגיל. בינתיים."

לכתבה המלאה בגלובס>> לחצו כאן

12


מרץ 2020

תכנית עבודה לשיווק דיגיטלי ב 2020


אמורה להיות כבר לכולכם אבל אם התעכבתם עם זה יכול להיות שהיה שווה


יש לכם כאן תכנית מלאה ומוכנה ממש העתק הדבק + אקסל להורדה בסוף המאמר

איזה ערוצים, מה למדוד ואיך לעקוב בלי להתמוטט


התכנית הזו בשימוש והיא תנקה לכם את כל רעשי הסביבה

אז אל תהססו - לחצו כאן למדריך תכנית עבודה

05


מרץ 2020

סובלים מפרסומות מציקות?

יכול להיות שהסוף מגיע ...דו”ח חדש מגלה כי כ-70% מכלל חוסמי הפרסומות מופעלים בניידים, שהם יותר מחצי מיליארד משתמשים.

עוד עולה שהחברה היחידה שלא מאפשרת חסימה מובנית של פרסומות בנייד היא, ניחשתם נכון – גוגל

לכתבה המלאה בגיקטיים>> לחצו כאן

27


פברואר 2020

שלא תגידו שלא ידעתם ...

פייסבוק סיימה את 2019 בעייפות מסויימת. הצמיחה בכמות המתשתמשים (אלה שנהנים מהאפליקציה) לא מה שהייתה פעם ובהתאם לזה הצפיות לצמיחה עסקית

מצד שני העייפות הזו ממש לא באה לידי ביטוי בגיוס המפרסמים! כך משנה לשנה יותר ויותר מפרסמים נכנסים לרשת אבל כמות המשתמשים לא ממש גדלה מה שיוצר עליית מחירים.

מה עושים?

פייסבוק זו אפליקציה מתבגרת כמו המשתמשים שלה - אין מה לעשות. לכן כל מפרסם צריך לחשוב שוב ולוודא שהוא מבין איפה הקהל שלו נמצא וללכת אחריו. אם זה דורש כניסה לפלטפרומה חדשה כמו טיק טוק אז מוטב מוקדם מאשר מאוחר שכן אנחנו כבר יודעים שמחירי פרסום בדיגיטל נמצאים בעליה באופן קבוע ...

20


פברואר 2020

שנת 2019 הייתה שנה מאוד מיוחדת במובני פרסום. זו הייתה השנה שבה הדיגיטל הפך לערוץ הפרסום מספר 1.

עד כה בישראל הדומיננטיות הזו הייתה שמורה לערוצי הטלויזיה אולם לאחר שנים של צמיחה בסופו של דבר המדיה הדיגיטלית גברה ע להפרסום בטלויזיה אם כי לא בפער משמעותי. בארה"ב נתח השוק של הדיגיטל כבר הגיע ל 50% מה שאומר שיש למה לצפות עוד בישראל ..

לגידול בפרסום הדיגיטלי אחראיות פייסבוק וגוגל שבהם מספר המפרסמיםפ צומח בשיעור גבוה משנה לשנה לעומת ערוצי הפרסום האחרים.בגרף למטה ניתן לראות את החלוקה ב 2019 בין הערוצים השונים על פי הדו"ח בקרת יפעת שפורסם.

פרטים נוספים בכתבה הבאה שפורסמה ב אייס: http://bit.ly/2GSLN3G

13


פברואר 2020

טיקטוק עקפה את פייסבוק ואינסטגרם במצעד ההורדות העולמי.

אפילקציית הוידאו שהילדים אוהבים נמצאת כרגע במקום השני אחרי ווטסאפ עם כמעט מיליארד הורדות ב 2019!

למרות שנתח עצום מכמות ההרדות האלו מגיע מהודו (44%) אפשר לומר שהאפליקציה הזו די משנה את התמונה.

בישראל למשל זה השתלט לגמרי על הצעירים ועם אינסטגרם שתי אלו מורידות את פייסבוק לגמרי מהשלוחן מבחינתם.


עם כניסה כל כך מפוארת מפרסמים בקרוב יצטרכו לחשב מחדש את יכולות הגישה לקהל שלהם ואולי אפילו להסית קצת תקציבים לעבר האפליקציה החביבה על הצעירים...

טיקטוק תיפתח את מערכת המודעות שלה בישראל ככל הנראה עד סוף הרבעון הנוכחי.

06


פברואר 2020

וואו איזו קבלת פנים כיפית! המון תודה לקהילת דיגיטליות בעסקים - Leumi ואיזה כיף להיות חלק מהנבחרת הדיגיטלית של הקבוצה המדהימה הזו.

בעלות עסקים מוזמנות להצטרף: https://www.facebook.com/groups/1063406183789052

30


ינואר 2020

"בחודשים האחרונים פירקה פייסבוק את הצוות שעבד על שילוב פרסומות בווטסאפ, כל עבודתו נמחקה מהקוד של האפליקציה, והמאמצים בתחום הושעו....

המאמצים העדכניים מתמקדים ביצירת הכנסות באמצעות תכונות שיאפשרו לעסקים לתקשר ישירות עם לקוחות ולנהל את הקשרים אתם בצורה טובה יותר.

קישור לכתבה בכלכליסט >> כאן

30


ינואר 2020

החזר על הוצאה ממודעות פרסום - ROAS

אחד המדדים החשובים ביותר בעבודה באיקומרס!

המספר הזה שבתמונה - 11.48 אומר לי שעל כל דולר שהוצאתי על מודעות פייסבוק הכנסתי 11.48 דולרים. נשאיר לכם לשפוט אם זה טוב או לא ... :)

בחברות שירותים קשה יותר לעבוד בצורה הזו משום שאין טרנזקציה כלכלית שנרשמת בדיגיטל אלא מדובר בהסכם שירותים שמחזור המכירה שלהם יותר ארוך בדרך כלל - שיחה > פגישה > רכישה בתשלומים ... וכו וכו הרבה אחרי שהלקוח נחשף למודעה.

אבל בעלי עסקים וחברות יודעים למדוד היטב את התוצאות שלהם אם הם יודעים למשל מהי עלות הליד הממוצעת הנכונה לעסק שלהם. כשיודעים את עלות הליד זה בעצם אותו מספר שסביבו מנהלים את הקמפיינים ומבינים אם הם הצלחה או לא.

כל עסק והתהליכים והעלויות שלו ...

23


ינואר 2020

דיגיטליות בעסקים כבר מזמן הפכה לקבוצת הבית שלי והיום היה כיף לבקר להכיר 💙 בחגיגות 3 שנים לקהילה

בין החיבוקים סיפרה Liat Levi-kopelman את סיפורה המעורר השראה על הדרך שעשתה בקריירה המרהיבה שלה כעורכת מגזין פנאי פלוסוגם מנהלת הקהילה Rinat H Yaakobi הראתה את מאחורי הקלעים של בניית הקהילה הכל כך מוצלחת ממאות חברות לאלפים (רמז, צריך המון סבלנות, פתיחות ויכולת הסתגלות).

אז בקיצור, כל הכבוד! #דיגיטליות_בעסקים

17


ינואר 2020

שאלת השאלות - "כמה אני צריך לשים בפייסבוק גוגל יוטיוב... "התשובה תמיד אותה תשובה: רק אתם יודעים להגיד. רק אתם יודעים כמה הלקוח שלכם שווה וכמה מתוך זה אתם יכולים להקצות להשקעה בשיווק.

בעל עסק שלא יודע את המספרים שלו ומתחיל שיווק לא ידע לעולם אם הוא משקיע מספיק או לחילופין משקיע יותר מדי ובכך שוחק את תוצאות התקציב שלו.

אז איך יודעים מה המספרים שלי?קודם כל מי שלא יודע כמה לקוח שלו שווה - חובה ייעוץ עסקי ...

מי שיודע את "שווי הלקוח" שלו ידע לגזור מזה מיידית כמה הוא יכול להשקיע בפרסום עד לנקודה של איבוד הרווחיות. הנקודה הזו היא הפרמטר הכי חשוב וקמפיינים של גיוס / איקומרס סובבים סביבו אחרת המערכת יכולה להכנס לסחרור מיותר מאוד..

אז תעשו את החישוב - כמה כסף תשקיעו בגיוס לקוח חדש (מבלי לאבד רווחיות) * כמה לקוחות אתם רוצים = התקציב שלכם

וכמובן אל תשכחו את השיווק ללקוחות קיימים גם את זה צריך לפרמל ולתקצב ...

16


ינואר 2020

מה עושים ב 2020? הרבה דיבורים נשמעו על אינסטגרם ב 2019 אבל את הדבר הזה לא צפינו:

התחזית של eMarketer נותנת זוית מעניינת מאוד על אינסטגרם.

- קצב הצמיחה של המשתמשים בארה"ב צנח לספרות בודדות בשנת 2019, לרמה של 6.7% בלבד. פעם הראשונה שזה קורה ומגמת ירידה זו צפויה להימשך בשנת 2020

הגורמים העיקריים?

המבוגרים לא מצטרפים. זה היה צפוי.והתחרות המוגברת מצד סנאפצ'ט ו TikTok מעכבת את מסלול הצמיחה

אבל בואו נרגע, אינסטגרם עדיין:

פלטפורמת המדיה החברתית השנייה בארה"ב וזה לא ישתנה בקרוב על פי eMarketer. ההכנסות ממשיכות לצמוח בשיעורים דו ספרתיים גבוהים. ויעלו מ $9.45 מיליארד דולר ב 2019 ל 13.86$ מיליארד דולר ב 2020. - לא רע.

מתחת לפני השטח אפשר להבין שיש לנו איטיות בצמיחת משתמשים אבל גידול במספר המפרסמים וזה אומר שחיקה של הפלטפורמה וכמובן עליה במחירי הפרסום...

קחו את זה בחשבון ל 2020 שלכם

09


ינואר 2020

כנס DigitalFest של TheMarker Online שהתקיים בתחילת השבוע היה ממש מוצלח!

בין האורחים והלוקיישן המעולה היו גם הרצאות ממש מעניינות על צריכה התוכן שלנו ועתיד האינטרנט בהקשר הזה.

אבל אם לסכם בשניים שלושה טיפים קטנים לאנשי שיווק הנה לכם:

1. מכירים את הפלטפורמה TWICH? אם קהל היעד שלכם הוא גיימרים אתם בטח מכירים אם קהל היעד שלכם הוא צעירים או גברים שאוהבים ספורט ייתכן שיש לכם מה לחפש שם. תמצית התתמצית - יוטיוב של גיימרים (מהימורים ועד פורטנייט)

2. כל האקו סיסטם סביב הדיגיטל הולך ומתפתח וזה אומר המון עבודה בתוכן הפקות כתיבה תסריטים צילום עריכה ועוד ועוד. יש מקום לכולם, בואו!

3. היה מעניין מאוד לשמוע את מנכ"ל BuzzFeed - אחת החברות הבולטות בעולם בתחום יצירת תכנים ויראליים מספר על החיים שאחרי שערויות הפייק ניוז. באזפיד של ימינו לא מתרכזת רק ביצירת סרטוני מתכונים מעולים ושאלונים ויראליים מצחיקים אלא מייצרת תוכן עיתונאי רציני לצד תוכני וידאו אינטראקטיביים ומייצרת שיתופי פעולה נרחבים עם משפיענים.

19


דצמבר 2019

PRO

הרשמו לניוזלטר!

מדריכים וסקירות כלי שיווק ישירות למייל שלכם

ללא ספאם, תוכלו להסיר את עצמכם בכל רגע נתון

PRO

הרשמו לניוזלטר!

מדריכים וסקירות כלי שיווק ישירות למייל שלכם

ללא ספאם, תוכלו להסיר את עצמכם בכל רגע נתון