Blog feed

על שינויים בעולם השיווק...

שיטה הנקראת ABM: Account Based Marketing, שיווק מוכוון לקוח: "השיטה מייצרת פעולות שיווקיות בתוך גיזרה מוגדרת שיצרו אנשי המכירות, וזה בניגוד לשיווק המסורתי שנוהג לייצר פעילויות רחבות לכלל השוק. שיטה כזו גם מאפשר למדוד בצורה ברורה מה התרומה של פעילות השיווק למכירות"

לכתבה המלאה בכלכליסט >> https://bit.ly/3iTyodb

***

דאדא שיווק דיגיטלי - סוכנות לניהול תקציבי שיווק

24


ספטמבר 2020

שנה טובה מתוקה ומוצלחת

17


ספטמבר 2020

לא כל מודעה מקבלת אישור. למה הן נדחות? בגדול מדובר בשלושה סיבות עיקריות לפסילת מודעות שכדאי לזכור: שימוש במאפיינים אישיים, תוכן מיני או מרומז ושימוש לא נכון בסימני המותג של פייסבוק.

וקצת יותר בפירוט - אם אתם מפרסמים מוצרים / שירותים לגיטימיים אז כדאי מאוד להימנע מ: אפליה, קליקבייטים או הגזמות, התייחסות למאפיינים פרטיים של הקהל שלכם, תוכן בנושאי מחלוקת, עמודי נחיתה שאינם מתפקדים, שגיאות כתיב וניסוח שגוי, פונקציונליות שאינה קיימת, הצהרות כוזבות, תוכן ברמה נמוכה, תמונות לפני ואחרי ועוד.

- להלן כמה טיפים בנושא -

הטקסט סביב התמונה או הוידאו צריך להציג באופן ברור את המוצר או השירות המוצע, אל תפנו אל הקהל בציון מאפיינים ספציפיים (למשל, "חולה ב...?") אל תשתמשו בשפה פוגענית, הימנו מהצהרות מטעות

לגבי הוידאו או התמונה - הימנעו מאימג'ים מיניים, כפתורים מטעים על התמונה, אין להתמקד בחלקי גוף או בנקודת כאב ויש להטמיע מעט טקסט

עמוד הנחיתה - צריך להציג באופן ברור את השירות או המוצר שקודם במודעה, כמו המודעה, בעמוד הנחיתה יופיע מוצר או שירות לגיטימי בלבד, הלינק מהמודעה לעמוד הנחיתה צריך לעבוד חלק בכל הדפדפנים, יש להימנע מפופ אפים.

בגדול, הרבה מאוד מהפסילות נעשות על רקע הבטחה מוגזמת של המוצר ואפשר להבין את זה, הרי זה חלק משמעותי בשיווק ומכירה אבל כדאי מאוד לא להגזים עם זה ולהישאר באזורים הגיונייים.

***

דאדא שיווק דיגיטלי - סוכנות לניהול תקציבי שיווק

10


ספטמבר 2020

"כבר בשנים שקדמו לקורונה הפך המסחר המקוון למשמעותי בחיי המותגים, ומגיפת הקורונה רק חיזקה את מעמדו. ולראיה: מחקרים עולמיים מעידים כי הרכישה המקוונת נחשבת ל"נורמליות החדשה" וניתוחי שוק מקומיים מראים עליות מרשימות באחוזים של נתח השוק ב־2020, לעומת החודשים המקבילים לו בשנה שקדמה לכך.


כפועל יוצא, קמעונאים רבים שהתמהמהו בהקמת אתרי סחר האיצו את התהליכים הרלוונטיים, ואחרים, שכבר פעלו בזירה, הרחיבו את מערך השליחויות ואת אפשרויות קבלת המשלוח."


לקריאת הכתבה המלאה ב מעריב אונליין Maariv Online >> לחצו כאן


***

דאדא שיווק דיגיטלי - סוכנות לניהול תקציבי שיווק

03


ספטמבר 2020

העולם עושה קפיצת מדרגה לדיגיטל וישראל לא נשארת מאחור. כאן הצרכנים מעוניינים בפתרונות רלוונטיים, מחירים טובים ושירות לא פחות ממעולה והסוחרים צריכים ללמוד לספק את זה.

למה? כי בדיוק בתקופה זו מתבצע מעין שכלול מחדש של הכל. אם היינו קונים פעם מהסופר ושמים הכל בעגלה אחת המציאות העכשווית מראה שיש לכל אחד מאיתנו הרבה יותר מעגלה אחת במקביל לאותו סל מוצרים ואנחנו לומדים להשיג את האיכות השירות והמחיר שאנחנו רוצים. כל מי שידע לחזק את עצמו במקומות האלו יזכה בקונים שמצמצמים ממילא את ההוצאות.

לקריאת הסקירה המלאה >> https://bit.ly/3jkAjaE

***

דאדא שיווק דיגיטלי - סוכנות לניהול תקציבי שיווק

27


אוגוסט 2020

מזל טוב! עברה עוד שנה. יותר יצירתית יותר עשירה וגם קצת מטורללת 😉

23


אוגוסט 2020

מחקר חדש בתחום הקניות אונליין בישראל בחן את הרגלי הקנייה של ישראלים ברשת ומצא שהאתרים המובילים הם נקסט, זארה וטרמינל X. כל הכבוד ל Terminal X באמת!


הנתון המעניין שעולה מהמחקר הזה הוא סכום הרכישה הממוצעת - בזארה ישראל סכום הקנייה הממוצע הוא הגבוה 350 ש"ח, בטרמינל איקס 215 ש"ח ובנקסט 187 ש"ח (וכולם יודעים למה זה ...)

לקריאת הכתבה המלאה >> https://bit.ly/31vxfB9

***

דאדא שיווק דיגיטלי - סוכנות לניהול תקציבי שיווק

20


אוגוסט 2020

סקר חדש של איגוד האינטרנט הישראלי בדק את השינוי באופן השימוש של משתמשי האינטרנט בישראל ביחס לתקופות קודמות ובדגש על השינוי בתקופת הקורונה.


להלן הממצאים העיקריים:

כמות המשתמשים באינטרנט אשר צרכו שירותי בנקאות דיגיטליים עלתה ב-8%.

כמות המשתמשים באינטרנט אשר ביצעו קניות ברשת עלתה ב-8%.

כמות המשתמשים שמילאו טפסים או קבעו תור באתרי הממשלה באינטרנט עלתה ב-21%.


לקריאת המחקר המלא >> https://bit.ly/33z3HVL


***

דאדא שיווק דיגיטלי - סוכנות לניהול תקציבי שיווק

13


אוגוסט 2020

בשיווק הדיגיטלי אין חיה כזו שגרה! הנה קומץ עדכונים רלוונטיים למי שמפרסמים בדיגיטל:

עדכון מעולה מגוגל, בקרוב יהיה ניתן להציג טופס לידים מובנה של פייסבוק לקמפיינים ביוטיוב ובאנרים. ממש כמו בפייסבוק אנשים ילחצו על מודעה ויפתל להם טופס למילוי פרטים מבלי שיצטרכו לעזוב את הפלטפורמה ולהמתין לטעינה של האתר שלכם (בקמפיינים לחיפוש זה כבר פעיל זמן מה אך לא מוצאם באופן מושלם לעברית)

קמפיין לשיחות מפייסבוק - עכשיו כבר לא צריך אתר בשביל זה. כל מה שצריך זה מספר טלפון והמערכת תכוון להצגת המודעות בפני קהל שהסבירות שיתקשר גבוה יותר. שווה בדיקה!

באינסטגרם - על פי מחקר חדש מתברר שאנשים מחפשים מידע וטקסטים לא פחות מתמונות יפות. אנשים מתעניינים יותר במידע שימושי ודעות אישיות וחשבונות שמפעילים אסטרטגיה שכוללת את אלו מצליחים מאוד

06


אוגוסט 2020

קמפיין ריטרגטינג רלוונטי עכשיו? התשובה הפשוטה היא כן. אם אתם עושים את זה אתם יודעים ואם לא אז הקדישו כמה רגעים להבין מה זה ולמה זה כל כך טוב:

תדירות: אם אנשים יראו את המותג שלכם באופן קבוע בכמה ערוצים, תבטיחו לעצמכם מקום קבוה בתשומת הלב שלהם. כמו כן, מקובל לחשוב שככל שיהיו לכם יותר נקודות מגע עם הלקוחות שלכם (או פוטנציאלים) כך יגדל הסיכוי להמרה.

תפיסת המותג: עם קמפיין רימרקטינג המותג שלכם יראה גדול יותר. כשהמסר שלכם מופיע בפני לקוח בכמה ערוצים זה יראה ללקוחות שלכם שאתם נמצאים בכל מקום ובכך יסייע בבניית סמכות ואמון בכם

נפגשים עם הקהל בזמן הפנוי שלו: אם אתם שולחים מיילים אז בוודאי אלו מתקבלים בשעות העבודה במשרד אך הקהל שלכם נמצא גם בפייסבוק ובעוד רשתות חברתיות בזמן החופשי וקמפיין פייסבוק יתן לכם הזדמנות לפגוש אותם שוב כשיש להם יותר זמן ופנאי

עלויות נמוכות יותר: כשעושים קמפיין ריטרגטינג מן הסתם הקהל קטן יותר אבל מאוד ממוקד ולכן ייצר תוצאות גבוהות יותר במחיר ממוצע נמוך יותר בהשוואה לקמפיינים אחרים

30


יולי 2020

מילים חמות... 🙏

23


יולי 2020

אם אתם לא מתחילים בשיווק ממומן אתם מפסידים לקוחות חדשים שמחפשים ורוצים את המוצר או השירות שלכם אבל לא יודעים על קיומכם. זה הכל.


קראו כאן על כל האפשרויות למנף, לחדד ולשפר את הפעילות הדיגיטלית שלכם >> לחצו כאן

16


יולי 2020

המשבר עוד לא עבר ולפנינו המציאות העסקית הנוכחית, זה הזמן להשקיע בשיווק דיגיטלי כי זה מה שנשאר ובמצטבר ישיג לכם כוח של מותג.


למשל, היום צרכנים לא מוכנים להכניס כל אחד או כל דבר הביתה לכן האמון והביטחון במותג/שירות חשובים. הצרכנים יעדיפו את השירותים והמוצרים מגורם המוכר להם ככל שניתן בשל החשש מפני אי שמירה על תקנות משרד הבריאות ובאופן כללי מסיבות של חוסר ביטחון במוצר.


כמו כן, אובדן הביטחון הכלכלי של הצרכן גורם לחשיבה ושיקול מחדש של כל שקל הוצאה. זו הזדמנות לשמר לקוחות באמצעות שמירה על קשר והענקת הנחות והטבות.ובכלל - הופעה קונסיסטנטית במדיה מול הלקוחות מסייעת במכירות אונליין ואופליין, הלקוחות שלכם יזכרו אתכם גם כשאינם מטיילים ליד החנות שלכם, הם יקנו מכם גם אם הם לא יוצאים מהבית והם יקנו מכם ולא מאחרים כי אתם בקשר איתם.

אז אל תהיו שאננים.


לינק לכתבה המלאה ב גלובס - לחצו כאן

09


יולי 2020

אימוג' בשורת הנושא של אימייל - טוב או רע?


על פי מחקר של קבוצת נילסן נורמן "אמוג'ים בשורות הנושא מגבירים את החוויה השלילית כלפי דוא"ל ואינם מגדילים את הסבירות לפתיחת דוא"ל."


למעשה ובמיוחד למי שרואה תוצאה חיובית מהמיילים שלו שכוללים אימוג'י זה אומר שאמוג'ים שמשתמשים בהם לא נכון יגרמו לאנשים לראות את הדוא"ל שלכם בצורה שלילית יותר. וגם יש מצב שאמוג'ים רבים מדי בשורת נושא זה פשוט רע.


מצד שני (ותמיד יש צד שני לכל מחקר) השימוש באמוג'י *בהקשר הנכון* הוא כנראה בחירה טובה. זו גם אחת מהמסקנות שהושגו במחקר.


אז שימו לב, אמוג'ים בהחלט מושכים תשומת לב ויכולים לגרום לדוא"ל שלכם להתבלט בתיבת הדואר הנכנס, אם באור חיובי או שלילי העניין תלוי בגורמים רבים כמו סוג הדוא"ל שאתם שולחים, האימוג'ים שאתם משתמשים בהם, מה הטקסט בשורת הנושא וכן הלאה.


לינק למחקר המלא https://bit.ly/2NKFi6A

02


יולי 2020

מתי בפעם האחרונה דיברתם עם סוכנות הדיגיטל שלכם?כשעובדים עם סוכנות שיווק דיגיטלית העניינים לא מסתכמים בהקמת קמפיינים ויצירת מודעות. הסוכונת שלכם מסוגלת לתת לכם הרבה יותר מזה והרבה פעמים אתם פשוט לא יודעים מה.


קראו על כל האפשרויות למנף, לחדד ולשפר את כל הפעילות העסקית שלכם בעזרת סוכנות הדיגיטל שלכם במדריך עבודה עם סוכונת דיגיטל

25


יוני 2020

זארה לא הייתה מחלוצות האונליין בטח לא בישראל, האתר שלהם לרכישות הושק זמן מועט לפני הקורונה. כרשת אהובה בישראל תמיד נהנו סניפי זארה משטף לקוחות קבוע וגדל לחנויות הקניונים ומרכזי הקניות אבל גם היא לא הייתה חסינה בפני המשבר ותהליכים שכבר קודם היו בצנרת קיבלו זירוז משמעותי ב 2020.

בגלובס - Globes מספרים שבעקבות הקורונה החברה תתחיל להשקיע באונליין ולחזק את הנוכחות במרחב הדיגיטלי לאחר שראו צמיחה של 50% בהיקף המכירות בתקופת הקורונה.


***

דאדא שיווק דיגיטלי - סוכנות לניהול תקציבי שיווק

ליצירת קשר ומידע נוסף על שיווק דיגיטלי >> לחצו כאן

16


יוני 2020

ברור לכם שהעתיד לא עוצר ובדיגיטל החידושים רק נערמים. הנה כמה עדכונים זריזים לבעלי עסקים שיש להם חיים גם בדיגיטל:


טרגוטים חדשים ל B2B בלינקדאין! בדומה לפייסבוק ניתן כעת לטרגט אנשים שצפו בפרסומות וידאו קודמות על סמך זמן הצפיה שלהם (דקה או פחות מה שתגדירו כאות לעניין אמיתי בתוכן). כמו כן, ניתן לטרגט מי שפתחו או מלאו טופסי ליד.


ניוזלטרים הם ה - להיט בזמן האחרון והפלטפורמות לא נשארות אדשות!

פייסבוק מתחילה לשחרר בהדרגה מערכת שליחת מיילים *בתוך* ניהול העמוד העסקי. חפשו את האופציה אצלכם בעמוד תחת INBOX. אמנם הפיצ'ר לא זמין לכולם כרגע. אבל כבר אפשר לדמיין את העתיד - שולחים ניוזלטר ישירות מעמוד הפייסבוק בלי חברה צד שלישי שתאכלס ותדוור את הרשימות ...


אם יש לכם חנות *בשופיפיי* אז גם שם נולד לאחרונה פיצ'ר ניוזלטר כמו בפייסבוק. בשופיפיי תמצאו בין פעולות השיווק המובנות בניהול החנות את האפליקציה הפנימית לשליחת ניוזלטרים. תוכלו לתזמן משלוחים, לעדכן אוטומטית הנחות ועוד. כל זה בחינם עד אוקטובר 2020 אז תשלמו דולר אחד לכל 1,000 שליחות בלבד.


לסיום, משהו קטן - עוד אפליקציה מבית פייסבוק והפעם - לניהול הסושיאל שלכם -האפליקציה משלימה לשירות STUDIO CREATOR שהושק לא מזמן בדסקטופ ומאפשר ניהול כמעט מלא של העלאת תוכן לפייסבוק ולאינסטגרם יחד. האפליקציה החדשה מציגה מדדי ביצועים של התכנים, מאפשרת ניהול של מספר עמודים במקום, העלאת פוסטים בתזמון עתידי ועוד.מנסיון - האפליקציה מאוד חביבה אבל אין בה פונקציונאליות של אינסטגרם כמו שיש בדסקטופ והתחושה הכללית היא שהאפליקציה לא עשויה עד הסוף. אבל מי יודע אולי היא תחליף את PAGES בסוף.

לפרטים נוספים על האפליקציה: לחצו כאן

11


יוני 2020

לא משנה אם אתם כותבים את המודעות של העסק שלכם בעצמכם או שיש לכם סוכנות, תעברו על המרכיבים הבאים וודאו שהמודעות והפוסטים שלכם מכילים את כולם ללא יוצא מן הכלל:

1. תמונה או וידאו, בכל מקרה שיהיה קשור להצעה שכתובה בטקסט, אם זה באופן סמלי כפי שמתבקש בפרסום שירותים או ממש תמונה של המוצר עם עדיפות הולכת וגוברת ל"תמונת אוירה" של המוצר. טיפ נוסף - הצגת דמות אנושית -יד, פנים או אינטראקציה אנושית בויז'ואל עובדת יותר טוב.


2. משפט ראשון שתופס את תשומת הלב. שתי השורות שפייסבוק מקצה לפני שלוחצים על "קרא עוד" הן הכי חשובות. בדרגת תשומת הלב השורות האלו יקבעו אם הגולש ימשיך להתעניין בפוסט (ויעשיר את החשבון שלנו בדאטה) או ימשיך הלאה. אז שימו לב. חברו את שתי השורות לכאן ועכשיו וגם למוצר שלכם וגם ללקוח. משימה לא קלה אבל שכרה בצידה.


3. מבצע. כן, אנחנו פה בפרסום, רוצים לקוחות ומפתים אותם במבצעים. או תוכן ממש ממש איכותי.... 😉 הרי אחרי שלכדנו את תשומת הלב של הגולש וגרמנו לו להניח את האצבע על הפוסט שלנו אנחנו צריכים לספק את הסחורה - הצעה שתעורר עניין. זה יכול להיות המוצר הייחודי שלכם שלא ניתן להשיג בשום מקום, הנחה משמעותית לרגל _____ (השלימו את החסר), עדכון מלאי בקולקציה, חזרה של דגם שאזל.. מה שזה לא יהיה בהנחה שהמודעה תופיע בפני האדם הנכון היא תגרום לו להתעניין ולהסתקרן.


4. הנעה לפעולה - רבים סתפקים בהנעה לפעולה מתחת לתמונה או הוידאו. כמובן שמדובר באזור חשוב מאוד אבל ישנם בעצם שני אזורים להכניס את ההנעה לפעולה כאשר הראשון נמצא בסוף הטקסט שמלווה את התמונה והשני מתחתיו. אל תוותרו על אף אחד מהם.באזור של הטקסט סכמו את המודעה עם הפניה ברורה כמו "לרכישה באתר לחצו כאן" או "ליצירת קשר לחצו כאן" עם קישור מקוצר ואפשר גם אימוג'י שיבליט את הטקסטבחלק של הויז'ואל נסחו הנעה לפעולה מעט אחרת שמשלבת את ההצעה המדוברת + כפתור שלגמרי לרוב הוא LEARN MORE אפילו לרכישות!


וזהו.

השלב הבא - הגדרת המאפיינים הטכניים של המודעה - מתחומי עניין ועד אזורים גיאוגרפיים ועל כך -בהמשך


***דאדא שיווק דיגיטלי - סוכנות לניהול תקציבי שיווקליצירת קשר ומידע נוסף על שיווק דיגיטלי >> dada-dm.com

04


יוני 2020

סקירה מעולה של ynet על כמה מהעסקים שנאלצו לזרז את התהליכים שלהם לטובת הקמת חנות אונליין במהירות בזמן המשבר והצליחו יפה מאוד


מבעלת חנות אופנה שחשבה שהיחס האישי מול הלקוחות הוא הדבר המהותי ביותר ועד לחברת סיורים פיזיים שהצליחה לעשות אדפטציה לאונליין!


למי שמחפשים הוכחות לכוח של הדיגיטל היכנסו לכתבה וקראו את הדברים של בעלי העסקים האלו. מומלץ מאוד


לקריאת הכתבה >> 

21


מאי 2020

לא יודעים מה תקציב השיווק הדיגיטלי המומלץ לעסק שלכם?


המחשבון להערכת תקציב שיווק דיגיטלי יתן לכם תמונה כללית ומקיפה על עלויות השיווק לעסק שלכם.


הורידו את המחשבון, הזינו סכום הכנסה שנתית, סוג השירות / מוצר ואת המודל העסקי ותקבלו הערכת תקציב שנתי מפורטת וכוללת חלוקה לערוצי הדיגיטל, הפקות ותשלום לספקים


להורדת המחשבון >>

14


אפריל 2020

בזמן שכולנו מגששים את דרכנו חזרה לשגרה המבורכת לא מעט דברים מעניינים שקרו לאחרונה בגזרת השיווק הדיגיטלי, הנה כמה מהם, בדקו איפה זה נוגע בעסק שלכם:


בקידום האורגני גוגל מתחילה לשחרר עדכון לאלגוריתם, זה אומר שיהיו תזוזות בדירוגים. בעצם מתבצעת הערכה מחדש של תוצאות חיפוש הזדמנות לתכנים חדשים לקבל דירוג. אלו יכולות להיות חדשות טובות לרבים


פינטרסט גדלה משמעותית בעקבות המשבר, הפלטפורמה הגיעה לשיא של 367 מיליון משתמשים פעילים חודשיים. אם אתם בשוק זה הזמן לנסות את המודעות שלהם.


למתעניינים בטיקטוק - הדבר החם בעולם השיווק כרגע, אפשר כבר לעלות פרסומות וגם בישראל החל מתקציבים מסוימים. חלק מאיתנו כבר נתקל בפרסומת של בז


קמכורים לסטורי באינסטגרם? אולי בקרוב נראה פונטים חדשים, כרגע מתקיימים טסטים קטנים באנגלית.


***

דאדא שיווק דיגיטלי - סוכנות לניהול תקציבי שיווק

07


מאי 2020

יותר מדי בעלי עסקים קטנים וגם גדולים מנסים לעשות הכל בבת אחת ומתרסקים להזנחה מוחלטת של הנכסים הדיגיטליים שלהם, אל תהיו כאלה. החליטו מראש באיזה ערוץ דיגיטלי אתם מתמקדים ותעבדו בערוץ הזה כל הזמן בתדירות קבועה.


ובעצם מדובר בעקביות.תכונה שהיא מרכיב מפתח בהצלחה שלכם ושל העסק שלכם. יודעים למה?


כי לא משנה איזה ערוץ בחרתם - פייסבוק, SEO או כל דבר אחר, פרסום חומרים באופן קבוע בונה אמון ומוניטין ככל שעובר הזמן - חד וחלק.


הימצאות במקומות שבהם הלקוחות שלכם נמצאים בונה לכם בסיס לקוחות נאמן שיהפוך עם הזמן ללקוחות פוטנציאלים חדשים ולקוחות קרים לקונים חדשים.


להיות עקבי בכל ערוץ שבחרתם (חשוב שיהיה מתאים לקהל שלכם ולמוצר) פירושו שתחסכו כסף בטווח הרחוק במקום להסתמך יותר מדי על פרסום בתשלום.


עם הזמן המערכות השנות לומדות את הנכסים שלכם ומגיעות לצרוך את התוכן שלכם בהנחה שהוא מבשוקש במידה מסוימת - מה שנקרא, פגישה עם האלגוריתם שלא תרצו לפספס…


***

דאדא שיווק דיגיטלי - סוכנות קטנה לניהול תקציבי שיווק

30


אפריל 2020

קמפיין ריטרגטינג רלוונטי עכשיו?

התשובה הפשוטה היא כן. אם אתם עושים את זה אתם יודעים ואם לא אז הקדישו כמה רגעים להבין מה זה ולמה זה כל כך טוב:


תדירות: אם אנשים יראו את המותג שלכם באופן קבוע בכמה ערוצים, תבטיחו לעצמכם מקום קבוה בתשומת הלב שלהם. כמו כן, מקובל לחשוב שככל שיהיו לכם יותר נקודות מגע עם הלקוחות שלכם (או פוטנציאלים) כך יגדל הסיכוי להמרה.


תפיסת המותג: עם קמפיין רימרקטינג המותג שלכם יראה גדול יותר. כשהמסר שלכם מופיע בפני לקוח בכמה ערוצים זה יראה ללקוחות שלכם שאתם נמצאים בכל מקום ובכך יסייע בבניית סמכות ואמון בכם


נפגשים עם הקהל בזמן הפנוי שלו: אם אתם שולחים מיילים אז בוודאי אלו מתקבלים בשעות העבודה במשרד אך הקהל שלכם נמצא גם בפייסבוק ובעוד רשתות חברתיות בזמן החופשי וקמפיין פייסבוק יתן לכם הזדמנות לפגוש אותם שוב כשיש להם יותר זמן ופנאי


עלויות נמוכות יותר: כשעושים קמפיין ריטרגטינג מן הסתם הקהל קטן יותר אבל מאוד ממוקד ולכן ייצר תוצאות גבוהות יותר במחיר ממוצע נמוך יותר בהשוואה לקמפיינים אחרים.


בברכה,דאדא שיווק דיגיטלי - סוכנות קטנה לניהול תקציבי שיווק

23


אפריל 2020

איך לשווק בתקופת משבר, אם לא עשיתם את הדברים האלו עד עכשיו כדאי לכם להזדרז.

חמישה טיפים שתוכלו ליישם מהר בצל הקורונה >> לחצו כאן

16


אפריל 2020

חג שמח ומהנה לכולם 🌺

8


אפריל 2020

אז בימים אלו כשאנחנו קצת פנויים ואין הרבה טראפיק בשוטף למה שלא נעבור על מה שנקרא "מסע הלקוח" ובפרט בשיווק דיגיטלי.

לפניכם מפת התחנות של הלקוחות שלכם, כדאי לקרוא ולחשוב:


איך העסק שלי נראה בכל אחת מהתחנות האלו?

מה ניתן לשפר בכל תחנה?

ומאיזה תחנות חשובות התעלמנו עד כה ..


המשיכו לקרוא כאן

2


אפריל 2020

אז בימים אלו כשאנחנו קצת פנויים ואין הרבה טראפיק בשוטף למה שלא נעבור על מה שנקרא "מסע הלקוח" ובפרט בשיווק דיגיטלי.לפניכם מפת התחנות של הלקוחות שלכם, כדאי לקרוא ולחשוב:איך העסק שלי נראה בכל אחת מהתחנות האלו?מה ניתן לשפר בכל תחנה?ומאיזה תחנות חשובות התעלמנו עד כה ..

לקריאה לחצו >> https://bit.ly/2UZxz85

26


מרץ 2020

למרות המשבר בהתרחשותו ועם כל הקריאות לסולדריות בין עסקים המותגים הגדולים ממשיכים בשלהם - מפרסמים בפייסבוק וגוגל ודווקא מושכים תקציבים מאתרי החדשות הישראלים.

מנקודת המבט של האתרים הישראלים נחשפת צביעות: לפרסם מסרים של סולידריות ודאגה לעסקים ומצד שני להמשיך לרכוש שירותים של חברות זרות

אבל בצד של המפרסמים נותרת אותה סוגיה תמידית - הקהל נמצא בפייסבוק ובגוגל והמידע על הפרסום בפייסבוק וגוגל מדויק יותר וזמין.

נוסף על כך - כשמפרסם משתמש בגוגל פייסבוק וטאבולה הוא מקבל חשיפה גם באתרים הישראלים....

1:0 לפרסום פרוגרמטי. שוב.

לכתבה המלאה בגלובס >> http://bit.ly/391ajvo

19


מרץ 2020

הקורונה פה והיא בדרך אל שוק הפרסום

"קטגוריות שלמות כמו תעופה ותיירות, שנמצאות בחזית המשבר, הפסיקו לפרסם לגמרי, אבל מפרסמים אחרים, שבדרך-כלל היו מפסיקים לפרסם רק בגלל "מצב-הרוח הצרכני", לא ירדו מהאוויר, וחלקם ממשיכים לפרסם כמעט כרגיל. בינתיים."

לכתבה המלאה בגלובס>> לחצו כאן

12


מרץ 2020

תכנית עבודה לשיווק דיגיטלי ב 2020


אמורה להיות כבר לכולכם אבל אם התעכבתם עם זה יכול להיות שהיה שווה


יש לכם כאן תכנית מלאה ומוכנה ממש העתק הדבק + אקסל להורדה בסוף המאמר

איזה ערוצים, מה למדוד ואיך לעקוב בלי להתמוטט


התכנית הזו בשימוש והיא תנקה לכם את כל רעשי הסביבה

אז אל תהססו - לחצו כאן למדריך תכנית עבודה

05


מרץ 2020

סובלים מפרסומות מציקות?

יכול להיות שהסוף מגיע ...דו”ח חדש מגלה כי כ-70% מכלל חוסמי הפרסומות מופעלים בניידים, שהם יותר מחצי מיליארד משתמשים.

עוד עולה שהחברה היחידה שלא מאפשרת חסימה מובנית של פרסומות בנייד היא, ניחשתם נכון – גוגל

לכתבה המלאה בגיקטיים>> לחצו כאן

27


פברואר 2020

שלא תגידו שלא ידעתם ...

פייסבוק סיימה את 2019 בעייפות מסויימת. הצמיחה בכמות המתשתמשים (אלה שנהנים מהאפליקציה) לא מה שהייתה פעם ובהתאם לזה הצפיות לצמיחה עסקית

מצד שני העייפות הזו ממש לא באה לידי ביטוי בגיוס המפרסמים! כך משנה לשנה יותר ויותר מפרסמים נכנסים לרשת אבל כמות המשתמשים לא ממש גדלה מה שיוצר עליית מחירים.

מה עושים?

פייסבוק זו אפליקציה מתבגרת כמו המשתמשים שלה - אין מה לעשות. לכן כל מפרסם צריך לחשוב שוב ולוודא שהוא מבין איפה הקהל שלו נמצא וללכת אחריו. אם זה דורש כניסה לפלטפרומה חדשה כמו טיק טוק אז מוטב מוקדם מאשר מאוחר שכן אנחנו כבר יודעים שמחירי פרסום בדיגיטל נמצאים בעליה באופן קבוע ...

20


פברואר 2020

שנת 2019 הייתה שנה מאוד מיוחדת במובני פרסום. זו הייתה השנה שבה הדיגיטל הפך לערוץ הפרסום מספר 1.

עד כה בישראל הדומיננטיות הזו הייתה שמורה לערוצי הטלויזיה אולם לאחר שנים של צמיחה בסופו של דבר המדיה הדיגיטלית גברה ע להפרסום בטלויזיה אם כי לא בפער משמעותי. בארה"ב נתח השוק של הדיגיטל כבר הגיע ל 50% מה שאומר שיש למה לצפות עוד בישראל ..

לגידול בפרסום הדיגיטלי אחראיות פייסבוק וגוגל שבהם מספר המפרסמיםפ צומח בשיעור גבוה משנה לשנה לעומת ערוצי הפרסום האחרים.בגרף למטה ניתן לראות את החלוקה ב 2019 בין הערוצים השונים על פי הדו"ח בקרת יפעת שפורסם.

פרטים נוספים בכתבה הבאה שפורסמה ב אייס: http://bit.ly/2GSLN3G

13


פברואר 2020

טיקטוק עקפה את פייסבוק ואינסטגרם במצעד ההורדות העולמי.

אפילקציית הוידאו שהילדים אוהבים נמצאת כרגע במקום השני אחרי ווטסאפ עם כמעט מיליארד הורדות ב 2019!

למרות שנתח עצום מכמות ההרדות האלו מגיע מהודו (44%) אפשר לומר שהאפליקציה הזו די משנה את התמונה.

בישראל למשל זה השתלט לגמרי על הצעירים ועם אינסטגרם שתי אלו מורידות את פייסבוק לגמרי מהשלוחן מבחינתם.


עם כניסה כל כך מפוארת מפרסמים בקרוב יצטרכו לחשב מחדש את יכולות הגישה לקהל שלהם ואולי אפילו להסית קצת תקציבים לעבר האפליקציה החביבה על הצעירים...

טיקטוק תיפתח את מערכת המודעות שלה בישראל ככל הנראה עד סוף הרבעון הנוכחי.

06


פברואר 2020

וואו איזו קבלת פנים כיפית! המון תודה לקהילת דיגיטליות בעסקים - Leumi ואיזה כיף להיות חלק מהנבחרת הדיגיטלית של הקבוצה המדהימה הזו.

בעלות עסקים מוזמנות להצטרף: https://www.facebook.com/groups/1063406183789052

30


ינואר 2020

"בחודשים האחרונים פירקה פייסבוק את הצוות שעבד על שילוב פרסומות בווטסאפ, כל עבודתו נמחקה מהקוד של האפליקציה, והמאמצים בתחום הושעו....

המאמצים העדכניים מתמקדים ביצירת הכנסות באמצעות תכונות שיאפשרו לעסקים לתקשר ישירות עם לקוחות ולנהל את הקשרים אתם בצורה טובה יותר.

קישור לכתבה בכלכליסט >> כאן

30


ינואר 2020

החזר על הוצאה ממודעות פרסום - ROAS

אחד המדדים החשובים ביותר בעבודה באיקומרס!

המספר הזה שבתמונה - 11.48 אומר לי שעל כל דולר שהוצאתי על מודעות פייסבוק הכנסתי 11.48 דולרים. נשאיר לכם לשפוט אם זה טוב או לא ... :)

בחברות שירותים קשה יותר לעבוד בצורה הזו משום שאין טרנזקציה כלכלית שנרשמת בדיגיטל אלא מדובר בהסכם שירותים שמחזור המכירה שלהם יותר ארוך בדרך כלל - שיחה > פגישה > רכישה בתשלומים ... וכו וכו הרבה אחרי שהלקוח נחשף למודעה.

אבל בעלי עסקים וחברות יודעים למדוד היטב את התוצאות שלהם אם הם יודעים למשל מהי עלות הליד הממוצעת הנכונה לעסק שלהם. כשיודעים את עלות הליד זה בעצם אותו מספר שסביבו מנהלים את הקמפיינים ומבינים אם הם הצלחה או לא.

כל עסק והתהליכים והעלויות שלו ...

23


ינואר 2020

דיגיטליות בעסקים כבר מזמן הפכה לקבוצת הבית שלי והיום היה כיף לבקר להכיר 💙 בחגיגות 3 שנים לקהילה

בין החיבוקים סיפרה Liat Levi-kopelman את סיפורה המעורר השראה על הדרך שעשתה בקריירה המרהיבה שלה כעורכת מגזין פנאי פלוסוגם מנהלת הקהילה Rinat H Yaakobi הראתה את מאחורי הקלעים של בניית הקהילה הכל כך מוצלחת ממאות חברות לאלפים (רמז, צריך המון סבלנות, פתיחות ויכולת הסתגלות).

אז בקיצור, כל הכבוד! #דיגיטליות_בעסקים

17


ינואר 2020

שאלת השאלות - "כמה אני צריך לשים בפייסבוק גוגל יוטיוב... "התשובה תמיד אותה תשובה: רק אתם יודעים להגיד. רק אתם יודעים כמה הלקוח שלכם שווה וכמה מתוך זה אתם יכולים להקצות להשקעה בשיווק.

בעל עסק שלא יודע את המספרים שלו ומתחיל שיווק לא ידע לעולם אם הוא משקיע מספיק או לחילופין משקיע יותר מדי ובכך שוחק את תוצאות התקציב שלו.

אז איך יודעים מה המספרים שלי?קודם כל מי שלא יודע כמה לקוח שלו שווה - חובה ייעוץ עסקי ...

מי שיודע את "שווי הלקוח" שלו ידע לגזור מזה מיידית כמה הוא יכול להשקיע בפרסום עד לנקודה של איבוד הרווחיות. הנקודה הזו היא הפרמטר הכי חשוב וקמפיינים של גיוס / איקומרס סובבים סביבו אחרת המערכת יכולה להכנס לסחרור מיותר מאוד..

אז תעשו את החישוב - כמה כסף תשקיעו בגיוס לקוח חדש (מבלי לאבד רווחיות) * כמה לקוחות אתם רוצים = התקציב שלכם

וכמובן אל תשכחו את השיווק ללקוחות קיימים גם את זה צריך לפרמל ולתקצב ...

16


ינואר 2020

מה עושים ב 2020? הרבה דיבורים נשמעו על אינסטגרם ב 2019 אבל את הדבר הזה לא צפינו:

התחזית של eMarketer נותנת זוית מעניינת מאוד על אינסטגרם.

- קצב הצמיחה של המשתמשים בארה"ב צנח לספרות בודדות בשנת 2019, לרמה של 6.7% בלבד. פעם הראשונה שזה קורה ומגמת ירידה זו צפויה להימשך בשנת 2020

הגורמים העיקריים?

המבוגרים לא מצטרפים. זה היה צפוי.והתחרות המוגברת מצד סנאפצ'ט ו TikTok מעכבת את מסלול הצמיחה

אבל בואו נרגע, אינסטגרם עדיין:

פלטפורמת המדיה החברתית השנייה בארה"ב וזה לא ישתנה בקרוב על פי eMarketer. ההכנסות ממשיכות לצמוח בשיעורים דו ספרתיים גבוהים. ויעלו מ $9.45 מיליארד דולר ב 2019 ל 13.86$ מיליארד דולר ב 2020. - לא רע.

מתחת לפני השטח אפשר להבין שיש לנו איטיות בצמיחת משתמשים אבל גידול במספר המפרסמים וזה אומר שחיקה של הפלטפורמה וכמובן עליה במחירי הפרסום...

קחו את זה בחשבון ל 2020 שלכם

09


ינואר 2020

כנס DigitalFest של TheMarker Online שהתקיים בתחילת השבוע היה ממש מוצלח!

בין האורחים והלוקיישן המעולה היו גם הרצאות ממש מעניינות על צריכה התוכן שלנו ועתיד האינטרנט בהקשר הזה.

אבל אם לסכם בשניים שלושה טיפים קטנים לאנשי שיווק הנה לכם:

1. מכירים את הפלטפורמה TWICH? אם קהל היעד שלכם הוא גיימרים אתם בטח מכירים אם קהל היעד שלכם הוא צעירים או גברים שאוהבים ספורט ייתכן שיש לכם מה לחפש שם. תמצית התתמצית - יוטיוב של גיימרים (מהימורים ועד פורטנייט)

2. כל האקו סיסטם סביב הדיגיטל הולך ומתפתח וזה אומר המון עבודה בתוכן הפקות כתיבה תסריטים צילום עריכה ועוד ועוד. יש מקום לכולם, בואו!

3. היה מעניין מאוד לשמוע את מנכ"ל BuzzFeed - אחת החברות הבולטות בעולם בתחום יצירת תכנים ויראליים מספר על החיים שאחרי שערויות הפייק ניוז. באזפיד של ימינו לא מתרכזת רק ביצירת סרטוני מתכונים מעולים ושאלונים ויראליים מצחיקים אלא מייצרת תוכן עיתונאי רציני לצד תוכני וידאו אינטראקטיביים ומייצרת שיתופי פעולה נרחבים עם משפיענים.

19


דצמבר 2019

PRO

הרשמו לניוזלטר!

מדריכים וסקירות כלי שיווק ישירות למייל שלכם

ללא ספאם, תוכלו להסיר את עצמכם בכל רגע נתון