הפרסום בגוגל לאן? מה למדנו מ 2018

האם מודעות החיפוש ימשיכו להתייקר או שמתחילה להיווצר הזדמנות מיוחדת? מה למדנו מ 2018:

על פי דוח האינטרנט של חברת מרקל, ב 2018 כמות הקליקים למודעות חיפוש גדלו ב 9% והעלות לקליק עלתה ב 7% לעומת שנה קודמת. המודעות בחיפוש ממשיכות להתייקר כשברקע אפשרויות אחרות למפרסמים כמו פייסבוק ואינסטגרם המציעות קהל פחות "חם" אך במחירים זולים יותר. אבל, אל תדאגו לגוגל קצב הגידול של מודעות החיפוש נותר יציב בסך הכל. מעניין לגלות כי 46% מהקליקים למודעות חיפוש בארה"ב הגיעו מאייפונים! ב 2018 המכשירים של אפל היו המקור הגדול ביותר לקליקים על מודעות. 

על מה הלכו התקציבים, ואיך זה קשור לאיקומרס? 

הקלף המנצח של 2018 של גוגל היה כמובן גוגל שופינג. קמפיין מצוין לחנויות אונליין שמציג בתוצאות החיפוש תמונה של מוצר עם מחיר וכפתור לרכישה. הקמפיין הזה צמח ב 42% לעומת שנה קודמת שזה נתון מדהים לצמיחה. אולם הצמיחה הזו לא הייתה ללא מחיר. נראה שהצמיחה הזו הייתה על חשבון מודעות טקסט רגילות שירדו ב 9% ברבעון האחרון של 2018. כשהביקוש למודעות טקסט יורד גם המחיר לקליק יורד ... יכול להיות שמתחילה פה הזדמנות לעסקי השירותים.  

מבחינת התפלגות הצמיחה לפני מכשירים הנתונים מראים כי רוב הצמיחה התרחשה על פני מכשירי טלפון בפער משמעותי ביותר מהצמיחה במחשבי דסקטופ וטבלטים. גם הצמיחה הזו מיוחסת לקמפיין שופינג שייצר חשיפות רבות והפך למקור העיקרי למפרסמי איקומרס שאינם מותגים ידועים. עוד על קמפיין גוגל שופינג תוכלו לקרוא כאן 

חנויות ועסקים מקומיים זה בשבילכם: 

אם אין לכם עדיין מודעות חיפוש במפות של גוגל אז חבל מאוד כי האופציה הזו מתחילה להתפתח בצורה מאוד מעניינת. גוגל ייצרה תוספת מיוחדת לניווטים במפות ואלו הן מודעות בתשלום כך שאם מחפשים את העסק שלכם וישנם מתחרים בסביבה תוכלו לגבור עליהם באמצעות מודעה ממומנת שלא בהכרח יקרה.  

הגרף הזה 👇 מראה את התנועה ממודעות חיפוש שהופיעו במפות החל מ 2016 כאשר בסוף 2018 רואים ממש שיא של גידול בכמות הקליקים בארה"ב. מטלפון ומטאבלט מתחילה תנועה מאוד חיונית לעסקים מקומיים היישר מהמפות של גוגל.

כמובן שבין כל המילים האלו מה שהכי בולט זה השימוש של הטלפונים בחיפוש. העלייה ממשיכה והחיפושים ממשיכים להתרחש במכשירים ניידים שנמצאים בכל מקום וכל הזמן בידי המשתמשים. קשה לראות איך בלי המכשירים האלו צמיחה כזו של אפשרויות הייתה באמת מתאפשרת.

PRO

הרשמו לניוזלטר!

מדריכים וסקירות כלי שיווק ישירות למייל שלכם

ללא ספאם, תוכלו להסיר את עצמכם בכל רגע נתון

PRO

הרשמו לניוזלטר!

מדריכים וסקירות כלי שיווק ישירות למייל שלכם

ללא ספאם, תוכלו להסיר את עצמכם בכל רגע נתון